fbpx
Події
Гонтарева і два члени ради НБУ не згодні з оцінкою діяльності правління Нацбанку

Голова Національного банку і член ради НБУ Валерія Гонтарева спільно з іншими членами ради Тимофієм Миловановим і Віктором Козюком не погодилися з загальним рішенням ради з оцінки діяльності правління Нацбанку за 2016 рік. Про це йдеться в окремій точці зору цих трьох членів ради НБУ, яка оприлюднена на сайті Нацбанку, передають Українські Новини.

“Ми, члени Ради Національного банку, які не згодні з рішенням Ради НБУ “Про діяльність правління Національного банку щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики в 2016 році”, яке обговорювалося на засіданні Ради НБУ 28 лютого і на робочих зустрічах до і після обговорення”, – говорить окрема точка зору, Милованова та Козюка.

Зокрема, вони вважають, що діяльність правління НБУ в 2016 році була спрямована на забезпечення стабільності грошової одиниці.

“В серпні 2015 року була вперше затверджена чітка стратегія із досягнення цінової стабільності на основі оголошення інфляційних цілей і проведення монетарної політики, спрямованої на їх виконання”, – йдеться в документі.

На думку трьох членів ради, ця стратегія дозволила НБУ досягти мети щодо інфляції в 2016 році.

Вони вважають, що досягнення мети щодо інфляції було не випадковістю, а результатом глибокого реформування грошово-кредитної політики.

Також члени ради відзначають, що зниження інфляції та реформування банківської системи сприяли економічному зростанню в 2016 році.

Крім того, вони не погодилися з загальним рішенням ради щодо використання депозитних сертифікатів як інструменту монетарної політики.

“Використання стерилізації є поширеною практикою серед центральних банків країн, які накопичили міжнародні резерви і мають структурний профіцит ліквідності”, – вважають три члена ради НБУ.

На їх думку, використання депсертифікатів не заважає кредитування, так як вони є ліквідним інструментом.

Читайте також:   Російськомовний виступ Вілкула ледь не спровокував сутички в Раді (відео)

Джерело.