fbpx
Здоров'я
Гомеопатія – не ліки: роз’яснення Міністерства Охорони Здоров’я

Міністерством Охорони Здоров’я зазначає, вченими було проведено 1800 досліджень, аналіз яких дозволяє зробити висновок, що гомеопатія не є підходом до лікування захворювань, пише “УП Життя”

Спростування будь-якої користі від гомеопатії було оприлюднено вченими ще у 2002 році, також у 2010 і 2014 роках, пояснюють у Міністерстві.

Лише в цьому році австралійські дослідники проаналізували понад 1800 робіт та довели, що гомеопатія, як альтернативне лікування, що спирається на супер розбавлені речовини та принцип “клин клином вибивають”, є абсолютно неефективна.

Національна рада здоров’я та медичних досліджень Австралії (Australia’s National Health and Medical Research Council) оцінила більше 1800 досліджень по гомеопатії і змогла знайти досить суворий підхід до аналізу лишу у 225 з них. Систематичний огляд цих досліджень показав, що “немає високої якості доказів на підтримку твердження, що гомеопатія є ефективною в лікуванні захворювань”.

Австралійське дослідження, яке є першою заявленою позицією, що спирається на такий ґрунтовний огляд медичної літератури, завдало остаточного удару по 200-річному альтернативному лікуванню, розробленому німецьким лікарем” з відсутнім інтересом до детальної патології, а також до звичайної діагностики та лікування”.

Читайте також: П’ять неіснуючих діагнозів, в які люди до цього часу вірять

Автори дослідження стурбовані тим, що люди, які продовжують обирати гомеопатичні препарати замість доказової медицини, стикаються з реальними ризиками для здоров’я.

Голова Національної ради здоров’я та медичних досліджень Австралії розповів, що він сподівається, що висновки призведуть до змін в системі охорони здоров’я та фармацевтики Австралії. Але він також зазначив, що “буде група людей, які не реагуватимуть на цю доповідь та будуть говорити, що це все змова установи”.