fbpx
Події
Франківська породілля каже, що у пологовому їй пришили матку до сечового міхура

На 10 добу після запланованого кесаревого розтину 30-річна жителька Івано-Франківська Мар’яна Ладаняк потрапила до лікарні, пише місцеве видання “Галка”,

Мама вже двох дітей розповіла, що 29 червня завідувач відділення акушерської патології міського пологового будинку Наталія Гуменюк провела їй плановий кесарів розтин. На 7 день після пологів жінку виписали, але вже через три дні породіллю знову госпіталізували.

Читайте також: Жахливий вчинок матері: на Житомирщині дворічний хлопчик три доби жив з кулею в животі (відео)

Спочатку в Мар’яни Ладаняк діагностували травму сечового міхура, але на томографії франківські медики виявили, що сечовий міхур пришитий до матки.

“Лікарі з пологового кажуть, що це ускладнення, але не кажуть, що насправді матка пришита до сечового нитками”, – прокоментувала жінка.

Жінка звернулася в Інститут урології АМН України, де лікарі проведуть операцію з усунення проблеми.

“Сподіваємося, що можна буде виправити цю патологію, але, як нам сказали в Києві, великий ризик втратити матку”, – розповідає породілля.

За словами Мар’яни Ладаняк, лікар, яка провела кесарів розтин, аргументує проблеми зі здоров’ям у жінки ускладненням після операції.

“Коли ми звернулися до Наталії Гуменюк за матеріальною компенсацією, лікар виплатила 5 тисяч гривень, які наша родина витратила, коли я перебувала у лікарні, і сказала: “Більше до мене не приходьте”, – зазначила виданню “Галка” мешканка Івано-Франківська.

Жінка також повідомила, що після того, як вона подала заяву на отримання копій документів з ходу операції, заступник головного лікаря пологового будинку Сергій Стефанко скликав комісію у складі 6 лікарів, серед яких була й Наталія Гуменюк. Після зустрічі лікарі почали переконувати маму двох дітей не їхати в Київ, та пропонували провести операцію у Франківську. Однак породілля має намір тепер лікуватися у столичних фахівців.

“Ми скликали комісію у зв’язку з тим, що жінка потребує оперативного лікування. Відповідно, їй треба було дати пораду”, – прокоментував заступник головного лікаря з медичних питань міського пологового будинку Сергій Стефанко.

Медик також стверджує, що у випадку з Мар’яною Ладаняк виникло пізнє післяопераційне ускладнення, яке проявилося тоді, коли жінка була виписана і кілька днів перебувала вдома. Вже потім, при повторній госпіталізації у гінекологічне відділення, породіллі встановили діагноз “сечоматкова нориця”.

За словами Стефанка, згідно діючого наказу МОЗ України від 27.12.2011 № 977 «Кесарів розтин», перед операцією  лікар проводив з пацієнтом консультування, під час якого пояснив ризики настання ускладнень, що пов’язані з операцією. А у цієї пацієнтки кесарів розтин робився повторно, що значно ускладнювало операцію. Крім того, проміжок між вагітностями, а, відповідно, і між операціями, склав трохи більше року, що теж не сприяло лікарям.

Присутня на зустрічі “Галки” з Сергієм Стефанком доцент кафедри акушерства і гінекології Івано-Франківського медуніверситету, кандидат медичних наук Світлана Остафійчук теж прокоментувала цей випадок:

“Сечоматкова нориця – один з видів ускладнення, яке виникає, частіше всього, при повторних операціях, коли в жінки після першого оперативного втручання в черевній порожнині при заживанні післяопераційної рани утворюється злуковий процес. І в Мар’яни Ладаняк дійсно в черевній порожнині був виражений цей процес, за рахунок якого порушується нормальне взаєморозташування і анатомія органів малого тазу. Це значно ускладнює операцію. Кесарів розтин пройшов успішно, і в прямому розумінні травми чи пошкодження сечового міхура не було. А в цьому випадку, ймовірно, під час операції до стінки матки було підшито край сечового міхура. Вже пізніше, у ході розсмоктування ниток, виникла нориця (патологічний або штучний канал, що зв’язує внутрішні органи чи патологічні осередки) між маткою і сечовим міхуром. В ранньому післяопераційному періоді під час перебування в акушерському стаціонарі і, відповідно, коли вона виписувалася на 7 добу додому, ця нориця не була виявлена, так як тоді її ще було неможливо виявити”.

Тим не менш, Мар’яна Ладаняк повідомила, що оскаржуватиме дії лікарів у прокуратурі, адже свої нинішні проблеми зі здоров’ям вважає саме результатом лікарської помилки.

Читайте також: Жалива трагедія: на Прикарпатті під час пологів померла породілля, мати трьох дітей

Джерело.