fbpx
Перейти до вмісту

Етапи відносин у шлюбі

Етапи відносин у шлюбі
Жили вони довго та щасливо…
Що ховається за цією фразою? І як це “щасливо” вони жили? Лаялися чи ні? Хто був головним у сім’ї? Хто поступався?

Багато питань, на які важко відповісти. Однак, без сумніву, будь-яка пара у відносинах проходить 4 важливі етапи. Стан закоханості повільно перетворюється на стан любові, якщо всі етапи пройдено правильно.

Етап 1. Симбіоз.
Стан закоханості: ми разом назавжди, без тебе не можу і не хочу!

Коли метелики у животі, партнер здається ідеальним. В голові думки: це він, я шукала його все життя!

На цьому етапі кожен із партнерів намагається показати свої найкращі сторони, «заслужити» довіру та любов іншого. І так, ми хочемо здаватися краще, ніж ми є насправді.

Цей етап може тривати кілька місяців, а може затягуватися на роки. Знаю пару, у якої перший етап тривав цілих 10 років! Однак нічого хорошого у цьому немає. У будь-якій справі важливе почуття міри.

На цьому етапі немає конфліктів і партнер приймається таким, яким він є. Звичайно, він не показує своє справжнє обличчя. Найпростіше прийняти ідеального партнера у свою ідеальну фантазію щасливих стосунків.

І жінки, і чоловіки ідеалізують відносини на першому етапі, саме тому ми говоримо про «рожеві окуляри», саме через них ми дивимося на партнера та його ставлення до себе.

Етап 2. Відмінності
Хто це? Коли ми познайомилися, то він був іншим!

Цей етап настає завжди різко та несподівано для обох партнерів. Начебто в один день розбиваються ті самі рожеві окуляри і настає прозріння.

Майбутнє саме з цим партнером вже не здається таким прекрасним та безхмарним.

«Він все робить не так, як я могла не побачити цього? Він, виявляється, не є ідеальним. На таке я не підписувалася».

День за днем очі обох партнерів розкриваються, і вони починають бачити реальність: плюси та мінуси зовнішності, характеру, звичок, особливостей.

На цьому етапі трапляється багато розлучень, але якщо пара має мудрість і певні знання, вони разом проходять цей етап і зберігають сім’ю. Непросто, але цілком можливо.

Етап 3. Практика
При успішному проходженні попереднього етапу пара починає замислюватися про те, як пристосуватися один до одного. Обидва усвідомлюють, що вони не ідеальні і готові прийняти цей факт.

На цьому етапі пара дізнається багато нового і про себе, і про свого партнера.

Якщо ставитись до цієї стадії, як до гри, можна отримати величезне задоволення. Тому що це справді цікаво.

Дослідити: – А як можна відповісти по-іншому? – А чи він мене почув? – Я його зрозуміла чи він мав на увазі щось інше?

Згодом ви відчуєте, що ваші стосунки стають ближчими і міцнішими.

Етап 4. Возз’єднання
Можна розслабитися і отримувати задоволення від стосунків, сповнених любові та взаєморозуміння.

Цей етап, як правило, настає, коли діти вже виросли і обидва партнери можуть повною мірою насолоджуватися життям та один одним. На зміну образам, претензіям та нерозумінню приходить спокій, задоволення та любов.

Не кожній парі вдається дійти останнього етапу. Складність у цьому, що це стадії можуть включатися в обох партнерів у різні періоди часу. І коли один ще на стадії симбіозу, а другий вже на стадії відмінностей, дуже складно дійти якогось компромісу без допомоги фахівця. Хоча буває по-різному.

Позначки:

You cannot copy content of this page