fbpx

Епідемія кору, яка вже забрала 14 життів у Румунії, наближається до України

Епідеміологи побоюються, що в Україні от-от може статися спалах небезпечного інфекційного захворювання
З початку цього року у сусідній державі було зафіксовано спалах кору. Кількість захворілих внаслідок епідемії перевищило дві з половиною тисячі осіб, а 14 людей померли.

Епідеміологи кажуть, що через притаманну кору цикличність, коли пік захворюваності повторюється через кожні 6-8 років, ризик поширення хвороби нині особливо високий і для України. Саме зараз, за розрахунками медиків, наближається час чергового піку. Особливо якщо зважати на високу заразність кору (захворювання передається повітряно-крапельним шляхом) та серйозні проблеми з вакцинацією у нашій державі, то ризик поширення інфекції в Україні є досить високим.

Як зазначив головний головний дитячий імунолог міста Києва Федір Лапій, в Україні слід очікувати кору. “Усі зусилля, яких ми на сьогодні докладаємо, — це зменшити наслідки. Мінімізувати кількість хворих, тяжких хворих, летальних наслідків. Зараз проводимо вакцинацію дітей. Але, нажаль, у нас дуже багато дорослих не вакцинованих проти кору”,- заявив він.

Між тим, Україна є однією з 14 країн Європейського регіону, де кір досі залишається поширеною інфекцією. Про це заявили представники ВООЗ в Європейському регіоні, які обговорили шляхи ліквідації кору і краснухи в Україні.

Читайте також: “Не видаляйте коханих із серця”: історія про самотнього дідуся зі Львова розчулила мережу

До речі, епідемію кору напророкував Україні ще у жовтні британський професор Девід Солсбері, який є головою Європейської Регіональної Сертифікаційної Комісії з ліквідації поліомієліту. Адже нині рівень імунізації від найстрашніших інфекційних хвороб в Україні становить менше 50%. Від кору щеплено близько 30% дітей.

“Обставини, що призвели до спалаху поліомієліту в Україні, знову себе проявлять. Можете очікувати, що буде спалах кору. Кір передається дуже легко. Якщо таке станеться, то діти почнуть вмирати,- розповів Солсбері. – Ви ж не позбавляєте своїх дітей питної води, ви ж даєте їм одяг, їжу. Чому ви не даєте їм вакцини?”.

– Експерти неодноразово попереджали про спалах кору в Україні, коли невакциновані діти будуть дуже легко заражатися та вмирати від хвороби, від якої можна захиститися щепленням. Чому склалася така ситуація?

– Причина такого катастрофічного стану – відмова батьків вакцинувати дітей та відсутність вакцин протягом кількох років, – каже Наталія Шепілєва, кандидат медичних наук, інфекціоніст. – Скажімо, випадки поліомієліту в 2015 році в Україні стали прямим наслідком того, що діти не були вакциновані, й спалах був спровокований низьким рівнем охоплення щепленням від поліомієліту – у 2014 році тільки 50% дітей були вакциновані.

Відповідно, якщо рівень охоплення імунізацією проти інших інфекційних хвороб впаде нижче критичного рівня, можна очікувати спалаху давно забутих захворювань.

Наприклад, кір спричиняє вірус з роду Morbillivirus. А потрапити в організм дитини він може з повітря, разом з найдрібнішими краплями слизу, що містять віруси, які потрапляють в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Основним засобом профілактики є щеплення.

Хвора людина може бути є заразною з останніх 2 днів інкубаційного періоду до 4 дня після висипань. Тобто, ззовні ми можемо й не бачити, що поруч є носій інфекції. Між тим, це гостра вірусна і дуже заразна інфекція, що виявляється підвищеною температурою тіла, симптомами застуди і висипанням по всьому тілу.

В результаті перенесеного захворювання формується стійкий довічний імунітет. Але кір може бути дуже небезпечним, особливо для дітей, які не були щеплені від нього. Тому обов’язково прослідкуйте, чи щеплена ваша дитина.

Робити щеплення від кору імунологи рекомендують і дорослим, які не мали щеплення, бо у старшому віці люди значно важче переносять захворювання.

Джерело.

You cannot copy content of this page