fbpx
Авто
Експерти спрогнозували ціну газу для авто

Мінімум два тижні вартість скрапленого газу для автомобілів зростатиме, поки розпродадуть партії, закуплені сьогодні. Про це в коментарях Gazeta.ua розповіли директор консалтингової компанії “Юпеко” Олександр Сіренко та аналітик компанії “Альпарі” Антон Козюра.

“Різкого нарощування виробництва скрапленого газу в Україні не буде до Нового Року. Як мінімум пару тижнів ціна буде рости, поки розпродадуть газ, який закупили сьогодні. 13 гривень за літр – не межа. Ціни на скраплений газ уже на межі привабливості – це 50-55 відсотків від ціни 95-го бензину. Так і балансуватимемо на межі”, – спрогнозував Олександр Сіренко.

За словами Сіренка, на газовому аукціоні 7 вересні був ажіотаж. Ціна з заводу була чи найбільша за всю історію – понад 20600 гривень за тонну , це приблизно 11 гривень за літр. Вищою вона була тільки у лютому 2016-го, коли курс долара наближався до 30 гривень.

Читайте також: На АЗС стрімко поповзли вгору ціни на газ для авто. Середня вартість пального 7 вересня

“У 2016 році в Україні ринок авто на газу виріс мінімум на 40 відсотків. Попит на скраплений газ так само виріс. А експорт та виробництво відстає. Росія притримує відвантаженні нафти Білорусі, яка її переробляє у тому числі й на скраплений газ та експортує в Україну. У нас в країні видобуток газового конденсату й нафти збільшився тільки в приватних компаніях. У державних – скоротився через високу ренту. Виробники користуються цим і піднімають ціну на газ”, – пояснив Олександр Сіренко.

Дещо іншу точку зору має аналітик компанії “Альпарі” Антон Козюра.

“Важливу роль, проте далеко не вирішальну, в зростанні вартості палива зіграло зниження вартості гривні відносно долара США, яке спостерігається вже протягом місяця. За цей час гривня впала приблизно на 8.2%. При цьому теперішній стрибок цін на автогаз виглядає спекулятивним, і є досить високі шанси, що вже до кінця поточного місяця ціна стабілізується. На це цілком може вплинути традиційне зниження попиту після проведення сільгоспробіт. А також виведення з планових ремонтів тих потужностей, які на даному етапі виведені з ринку”, – аргументував Антон Козюра.

Нагадаємо, за тиждень літр скрапленого газу подорожчав на 1 грн, і на деяких заправках коштує 12 грн.

Читайте також: Європейці відмовляються від автомобілів з ГБО

Джерело.