fbpx

Курс гривні за великим рахунком залежить від МВФ. Але спрогнозувати його не зможе навіть голова НБУ.

Про це розповів Арчіл Мамателашвілі – радник з макроекономіки і фінансовому секторі в “TBC Bank” в Грузії, член ради Національного Банку Грузії (2013-2014), заступник міністра енергетики Грузії в 2005-2007 роках, пише сайту “канал 24”

“Це залежить від МФВ. Попиту і пропозиції. Якщо економіка України буде зростати, само собою попит на гривню буде рости, гривня буде зміцнюватися. Якщо економіка не буде розвиватися – буде навпаки”,– зазначив він.

Експерт наголосив, що для стабільності гривні потрібно залучити капітал, залучити фінансові ресурси у формі кредитів для українських кампаній за кордоном. А це підвищить економіку.

Читайте також: Курс валют на 5 квітня: євро і долар трохи здорожчали

Щодо курсу євро і долара Мамателашвілі зазначив, що долар став міцнішим за євро, але цей тренд зараз зупинився. На думку експерта, може бути сильний стрибок валюти після виборів у Франції, але він буде тимчасовим.

“Припустимо, якщо у Франції вибори виграє націоналістка Марі Ле Пен, в такому випадку Франція обіцяє, що вона буде проти Європи, вийде з Євросоюзу і так далі. Це буде сильний удар, тому що торговельний баланс Франції повністю інтегрований з Європою. Тому це може вплинути тимчасово. Це буде негативно для євро. Але це не буде довгостроково. Тому що економічних фундаментальних факторів для сильного падіння поки що не видно”, – наголосив Мамателашвілі.

Читайте також: Стець: Можна скільки завгодно відновлювати мовлення, але якщо люди на окупованих територіях не бачать змін в Україні, немає аргументів, щоб переконувати їх повертатися

Зазначимо, одинадцяті президентські вибори у Франції пройдуть у два тури: перший відбудуться 23 квітня 2017 року, другий – 7 травня.