fbpx
Дозвілля
Двовзори Олега Шупляка – картини з подвійним змістом

 Олег Шупляк –  український художник, майстер оптичних ілюзій.

Оптичні ілюзії, художній обман зору, ігри розуму, – улюблені прийоми, які часто використовує в своєму живописі сучасний український художник Олег Шупляк. І навіщо їздити за тридев’ять земель в Німеччину, Великобританію або США, щоб розглянути в намальованих гілках людське обличчя або прочитати на стінах будівлі текст, який виглядає як хаотично розкидані кольорові штрихи і цятки, коли Тернопільська область, де живе і працює цей художник, знаходиться так близько?

За освітою Олег Шупляк – архітектор, але вже довгий час викладає малювання і живопис, почавши зі школи в рідному селі, а продовживши – в художній школі міста Бережани. Незважаючи на те, що в портфоліо художника є незліченна безліч традиційного живопису, увагу привертає саме нетрадиційна, – так звані “картини з подвійним змістом”, згідно з термінологією автора.

Працюючи в галузі станкового живопису і займаючись церковним розписом, своєю стихією Олег Шупляк все ж вважає сюрреалізм. Саме цей жанр зробив найбільший вплив на його становлення як художника, і сьогодні елементи сюра присутні практично у всіх “нетрадиційних” картинах автора. Додамо сюди елементи асоціативного символізму, постмодернізму, абстракціонізму, ну і – як же без нього? – Реалізму, і отримаємо на виході неймовірно захоплюючі головоломки, ті самі шедевральні оптичні ілюзії, картини з подвійним змістом, які майстерно малює Олег Шупляк.

avtoportret

content_full

“Автопортрет під липами!

Український художник Олег Шупляк неодноразово брав участь в зарубіжних виставках сучасного живопису, в тому числі і в американському Нью-Йорку, і в британському Ноттінгемі, і в інших містах західного і східного зарубіжжя. Але і на батьківщині його цінують дуже високо, запрошуючи з експозиціями та майстер-класами в галереї сучасного мистецтва, до того ж з 2000 року Олег Шупляк став одним з членів Національної спілки художників України

maydan-koc-2

Читайте також: В українських потягах заборонять пір’яні подушки і фіранки – міністр

Джерело.