fbpx
Події
Друг Авакова: заступник голови харківської поліції виявився “перевертнем у погонах”

Заступник глави Головного управління Національної поліції у Харківській області Микола Черьомухін є “перевертнем у погонах”, про якого раніше неодноразово писали ЗМІ.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише волонтер Роман Сініцин.

За його словами, Черьомухін у 1990-х роках, будучи на посаді начальника карного розшуку Харкова, займався кришуванням криміналітету, а також був причетний до низки тяжких злочинів.

“1993 рік – Коля разом із кримінальним авторитетом “Батоном” беруть участь в “обналі” 600 млн. рублів. За прикриття афери Коля, нібито, отримує 60 тисяч доларів.1994 рік – група шахраїв отримує у “Приватбанку” кредит 4,6 млрд. рублів. Гарантом угоди виступає ломбард, директором якого був Скуратович (кличка “Фашист”), а головбухом Китайник (кличка “Горбатий”). Кредит надавався декільком підприємствам, зокрема і фірмі “Флінт і Бармалєй”, власником якої був Скуратович . Після отримання кредиту ломбард, заднім числом, ліквідує договір, за яким він виступав гарантом кредиту, і претензії від банку приймати відмовляється. “Кришу” цьому “кидалову” забезпечував Коля”, – пише Сініцин.

Читайте також: Аваков прокоментував призначення своєї 24-річної заступниці і її фото в стилі ню

За словами волонтера, у 1994 Черьомухін для отримання потрібних йому показань, завдав тілесні ушкодження Даниловій Ірині, і незважаючи на висновки судово-медичної експертизи (СМЕ) прокуратура виносить відмову в порушенні кримінальної справи.

“У тому ж році Коля з трьома підлеглими, погрожуючи зброєю, увірвався у будинок, де проживав директор “Будинку меблів” і під виглядом обшуку вимагав матеріальні цінності. Дружині директора заподіяли тілесні ушкодження, які підтверджують висновки СМЕ”, – розповів він.

Сініцин вказує на публікацію у ЗМІ, датовану 2001 роком, у якій згадується Назакет Келчевська, яка розповіла про застосування до неї співробітниками міліції на чолі з начальником карного розшуку Черьомухіним тортур з метою домогтися від неї зізнання, “зокрема і групове …, вчинене шийкою розбитої пляшки”.

“У ЗМІ того часу говорилося про причетність Колі до гучних злочинів (зокрема про зв’язок з кілером, який дивним чином вибухнув біля харківського Будинку проектів). Йшлося про незаконне ведення бізнесу та організації несанкціонованих обстежень. Йшлося про зв’язки з кримінальними авторитетами Чечні та Інгушетії, вимагання та рекеті”, – написав волонтер.

За словами Сініцина, Черьомухін має тісні зв’язки з главою МВС Арсеном Аваковим з 2000-х років, а також “дружньо-діловий зв’язок” з убитим лідером “Оплоту” Євгеном Жиліним.

“У 2005 році Коля став одним із фігурантів гучного розслідування “Обозревателя” під назвою “Перевертні у погонах”. Журналісти звинувачували Колю в організації тортур, вбивств і в підтримці різних злочинних авторитетів. Більш того, у тій же публікації кореспонденти заявили, що міліціонер має три громадянства: України, Чехії та Польщі”, – нагадав волонтер.

Після цього Черьомухін “різко пропав” і з’явився у 2014 у якості радника міністра Авакова після чого дослужився до заступника начальника главку Харківської області.

“Атестацію Коля, за моїми даними, не пройшов. На першій співбесіді був, комісія направила на поліграф і все. Правда, з огляду на дірявий Наказ 1465 про атестацію і відвертий саботаж “мєтновських” кадровиків, Коля може залишатися на посаді у такому статусі скільки завгодно. Або можливо вже “домучив” атестацію у якійсь “тринадцятій комісії”, – продовжив Сініцин.

“Запам’ятався Коля ще тим, що їздив харковом на Dodge Ram з “лівими” синіми номерами. Коли почали діставати журналісти “включив дурника” і причепив цивільні. Задекларував пару квартир, три літаки,”Кайєн”, “Хаммер”, “Додж Рам” і ще трохи”, – додав він.

Як стверджує волонтер, наразі на Черьомухіну “замкнуті всі спецпідрозділи регіону”.

“Реформи Авакова. Моя Нова Поліція. Ага. Запліснявілого старого “мокрушніка” у крісло заступника начальника області. І всім пох”, – підсумував Сініцин.

Читайте також: Чоловік заступниці Авакова судитиметься зі ЗМІ

Джерело.