fbpx
Дозвілля
“До нас приходять пообідати і поспілкуватися, а не сидіти в телефонах!” Жорстока правда про нашу залежність

«Засинаю і прокидаюся з думкою про тебе», – в сучасних реаліях такі серенади давно вже присвячують не коханій людині, а особистим гаджетам. А що, неправда? Правда!

Ось буває викроїш час, зустрінешся в улюбленому кафе зі старими друзями, яких років сто не бачив, і виникає відчуття, що прийшов на вечірку з нагоди встановлення безкоштовного Інтернету в закладі. Привіталися, поговорили хвилин 5, зробили замовлення і більше не спілкувалися … І на цьому спасибі!

Всі вперлися в телефони і дружно зробили ритуал жертвоприношення в Інстаграмі: сфотографували їжу, завантажили фотографії та чекають захоплених коментів. Мовляв, життя вдалося. Тільки коли жити, якщо годинами просиджуєш в Інтернеті?

Або приходить хлопець в ресторан, щоб поспілкуватися з дівчиною. Так, дійсно хотів поговорити по душам. А вона що? А вона – нічого: тримає в правій руці виделку, а в лівій – дорогоцінний айфон. Дівчина їсть на автоматі, не відчуваючи навіть смак їжі. Поруч з ними сидить якийсь хлопець з макбуком. Ще неподалік сидять дві подружки-хохотушки, які, мабуть, обговорюють фотографії загального об’єкта зітхань. Загалом, навіть ні з ким розмовляти …

Одного разу мій друг розповів мені історію, яка трапилася з ним в Копенгагені. Він зустрівся з партнерами по бізнесу в одному з ресторанів, і, коли ті дістали з кишень телефони і вже хотіли було зануритися в них, до них підійшов офіціант і культурно попросив заховати гаджети: «Панове, до нас приходять пообідати і поспілкуватися, а не сидіти в телефонах!» Зрозуміло, це було сказано жартома, але приятелі мого друга все зрозуміли і сховали телефони. А у нас що? А у нас людина може весь вечір просидіти, “залипши в смартфоні”, і ніхто йому слова не скаже.

Сподіваюся, скоро і в нашій культурі діставати мобільний за столом стане поганим тоном і проявом неповаги до оточуючих. Якщо у тебе є важливіша справа, то, вибач з якого такого дива ти прийшов в ресторан відпочивати з друзями? Тобі нема про що говорити з людьми за столом? То йди займайся більш важливими справами!

Безкоштовний Wi-Fi і наворочений смартфон – небезпечна суміш. Була людина – і не стало людини. А ти як вважаєш: безкоштовний Wi-Fi – це недолік або перевага ресторацій? Напиши про те, що ти думаєш з цього приводу, в коментарях.

Читайте також: З чим і ким доводиться стикатися співробітникам готелів. Постояльці, від яких стає моторошно

Джерело.