fbpx
Події
Держдума спростила отримання громадянства РФ для українців. Який вигляд це має нині

У російській Держдумі в третьому читанні ухвалено законопроект про позбавлення громадянства за тeрoризм, куди було внесено поправки про принесення присяги при отриманні громадянства РФ і спрощення процедури його отримання для українців.

Нагадаємо, в Росії для іноземців, котрі є носіями російської мови, є змога отримати громадянство швидше.

Для цього вони мають отримати згоду своєї держави на вихід з громадянства та подати відповідний документ до МВС Росії.

Тепер українці зможуть підтверджувати відмову від громадянства заявою, яку “буде спрямовано до відповідного органу цієї країни”.

У законопроекті йдеться, що документом, який підтверджує відмову від українського громадянства, є нотаріально засвідчена копія заяви громадянина про відмову від наявного у нього громадянства України. Тобто щоб відмовитися від свого громадянства, українці тепер зможуть надавати не довідку від офіційних відомств України, а копію звернення про відмову від громадянства, засвідчену нотаріально.

За словами голови комітету Держдуми по законодавству Павла Крашеніннікова, таке звернення замінюватиме довідку, яку раніше треба було отримувати в уповноважених органах України. Аналогічна процедура передбачена для українців, які бажають отримати посвідку на проживання.

У Держдумі пояснили рішення про спрощення отримання громадянства РФ українцями тим, що на сьогодні у громадян України виникають труднощі з отриманням необхідних документів у держорганах.

Спершу йшлося про процедуру так званої “публічної відмови” від громадянства, однак у фінальній версії законопроекту передбачено лише документальний.

Варто зазначити, що ідею публічного зречення розкритикували деякі російські експерти.

Зокрема президент фонду “Міграція XXI століття”, колишній заступник голови Федеральної міграційної служби РФ В’ячеслав Поставнін назвав ситуацію “не дуже правовою”.

“Що означає “публічно відмовився від іншого громадянства”? Сьогодні сказав одне, а завтра – інше”, – наголосив він.

Поставнін додав, що в разі ухвалення процедури “публічної відмови”, Україна продовжить вважати цих людей громадянами своєї країни, і, якщо людина, котра отримала громадянство РФ, опиниться на території України, її можуть звинуватити у відповідних злочинах.

В Україні ж досі шукають рішення щодо cепaратиcтів і осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки країни.

 

Читайте також: “Океани закиплять”: Стівен Хокінг шoкyвав новим прогнозом про майбутнє світу

Джерело.