fbpx
Дозвілля
День святої Анни: як правильно тримати суворий піст в це свято

Це знаменне церковне свято, День святої Анни, в Україні відзначається 22 грудня, так як саме в цей день була зачата Богородиця Діва Марія. День святої Анни припадає на період Різдвяного посту, і в це свято жінкам рекомендується дотримуватися особливо суворого посту.

Православний Різдвяний піст 2016 – це останній багатоденний піст у цьому році. Початок Різдвяного посту в листопаді припадає на 28 число, після чого піст триває аж до 6 січня 2017 року. Закінчується піст у ніч з 6 на 7 січня зі сходом першої зірки, яка знаменує світле свято Різдва Христового.

День Анни, коли сталося диво, і Богородиця була зачата батьками в результаті обіймів і поцілунку біля Золотих Воріт, трактується церквою як невинний. Вважається, що на Марію не перейшов первородний гріх, і це є першим проявом Божественного Спасіння роду людського. Тому в цей день, як ніколи, варто пам’ятати про те, що Різдвяний піст має на увазі не тільки обмеження в харчуванні, але і певний внутрішній настрій, духовне очищення.

Суворий піст не можна перетворювати на банальну дієту, він напряму пов’язаний з молитвою, покаянням, прощенням, викоріненням злих думок, утриманням від спокус і пороків, з виключенням розважальних і видовищних заходів.

Не варто також забувати, що дотримуватися абсолютно всіх його аспектів дуже складно, на це здатні в першу чергу служителі церкви або люди, які дотримуються його не перший рік. Вагітним, дітям і хворим людям можна дати собі деяке послаблення – все ж, піст – це не мета, а засіб смирення своєї плоті і очищення від гріхів.

Отже, в День святої Анни, для дотримання суворого посту, слід утриматися від таких продуктів:

М’ясо (яловичина, свинина, курка та ін), Яйця, Молоко і молочні продукти (сир, сир, вершкове масло і т. д.), Риба, Вино

Під заборону автоматично потрапляють також будь-які страви або продукти, приготовлені з використанням тваринної їжі, наприклад, здобна випічка або майонез. В цілому, раціон того, хто постує у День святої Анни повинен складатися з сухоїдіння і їжі без використання олії.

Також не варто забувати, що в піст на День святої Анни можна їсти:

Фрукти і овочі, Гриби, Крупи, Соління (мариновані огірки і помідори, квашену капусту та ін), Сушені фрукти, Горіхи, Чай, Кисіль, Морс, Сік

Читайте також: Різдвяний піст 2016: дозволи і обмеження

Джерело.

facebook