fbpx
Дозвілля
День батька 2017: дата та привітання

День батька 2017 в Україні та світі відзначають 18 червня – у третю неділю першого літнього місяця. В Україні це свято не є офіційним, а лише всенародним, та все одно вашим татам буде приємно отримати привітання із днем батька.

День батька бере свій початок у США – саме там у 1909 році виникла ідея свята. Сьогодні разом зі Штатами День батька святкують близько 40 країн світу, в тому числі й Україна.

До речі, в Україні пропонували встановити День батька на державному рівні у третю неділю вересня. У 2013 році уряд підтримав відповідний проект Указу Президента, однак він так і не був підписаний. Тож доцільно відзначати Всенародний день батька як це встановлено на міжнародному рівні – у третю неділю червня. У 2017 році цей день випадає на 18 червня.

День батька: історія свята

День батька заснувала у Сполучених Штатах Америки жінка на ім’я Сонора Смарт, в заміжжі місіс Додд, яка проживала у місті Спокан (штат Вашингтон). Крім неї, в сім’ї було ще п’ятеро дітей. Після народження шостого малюка, мати Сонори померла і батько, Вільям Джексон Смарт, взяв на себе всі турботи про дітей. Він, звісно, не міг замінити їм матір, однак зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина.

Згодом діти виросли, кожен пішов своїм шляхом, і Сонора вийшла заміж. Коли в 1909-му році Сонора відвідала церковну відправу, присвячену Дню матері, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи про дітей. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.

Сонора пішла до міської ради Спокана і запропонувала заснувати нове свято – День батька. Ідею схвалила місцева влада. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта – 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-те червня. Незабаром цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році, тоді ж і була визначена загальнонаціональна дата свята – третя неділя червня.

Сьогодні найбільш активно день батька святкують у США, Великобританії, Нідерландах, Франції, Китаї та в інших країнах.

Існує традиція у День батька приколювати троянду на сторону серця. Ця квітка символізує безкінечну любов та повагу до батьків. Якщо тато живий – прикріпляють троянди червоного кольору, якщо вже покинув світ – білі.

Привітання з Днем батька 2017

Не забудьте 18 червня привітати своїх татусів зі святом. І задумайтеся вже сьогодні, що подарувати на День батька. Пропонуємо вам кілька привітань із Днем батька у віршах і прозі.

Спасибі тобі татко, за щире тепло, За людяність твою та невичерпне добро, За руки твої робочі і безсонні ночі За те, що ростили, за щедрий хліб на столі Нехай Господь Бог тобі здоров’я і силу дає, Зозуля сто років тобі в саду накує.

Ти, мій тато найкращий, Сильний, добрий і рідний, Терплячий і могутній, Знай, що я завжди з тобою! Я люблю тебе, батько, І пишаюся, що мій батько – Це в житті переможець, Це справжній боєць!

Пишаюся, що я батькова дочка! Про що хочу говорити І кожен новий рядок Готова тобі присвятити. Нехай яскраве сонце успіху Сяє завжди на шляху. Більше веселощів і сміху, А краще все – попереду!

Сьогодні, в день батька, Тебе хочу привітати. Такого мудреця Прийшла пора прославити. І мій низький уклін За те, що ти – мій тато. Ти в житті – чемпіон, Твій син знімає капелюх.

Батько. Це означає так багато. Спасибі тобі, мій рідний. Буваєш ти м’яким і суворим, Веселим і сумним часом. Сьогодні забудь про негоди, Я Хочу привітати тебе. Бажаю здоров’я і щастя Від чистого серця, люблячи.

Проходять роки, але ти, дорогий наш тато, залишаєшся, як і раніше, таким же молодим, люблячим і добрим! Для нас ти завжди будеш самим улюбленим на світі! Спасибі тобі за все душевне тепло, яке ти нам дарував довгі роки! Бажаємо тобі щастя, здоров’я, благополуччя і пам’ятай — ми завжди з тобою поруч!

В День батька дозволь нагадати тобі про свою безмежну любов! Я від усієї душі вітаю тебе, мій рідний татусю! І бажаю тобі чистого неба, яскравого сонця, міцного здоров’я і великих успіхів у всьому! Нехай у твоєму житті не буде похмурих днів! Нехай всі, кого любиш, завжди будуть поруч! Хай не зраджують друзі, а вороги цураються! Просто живи і не втомлюйся ділитися мудрістю, силою і стійкістю!

За те, що ти мене смішив, За те, що ти зі мною грав, За те, що ти пишався мною, І втішав, і підбадьорював. За те, що терплячим був І не кидав у біді мене, Завжди любив і балував, Хочу сказати спасибі я!

Я обіцяю жити гідно І не вдарити в бруд обличчям, Щоб ти сином міг пишатися, Як я пишаюся своїм батьком!

За турботу, працю і ласку, Я тобі дякую, Знаю точно, краще тата, В цілому світі не знайду!

Бажаємо, щоб теплі слова і привітання у День батька принесли вашим татусям щастя та усмішку на обличчі!

Читайте також: Я заговорила з богом, як… зі своїм другом

Джерело.