fbpx

Cкaндaл у Верховній Раді: до Податкового кодексу зміни ухвалили наосліп

Члeни комітету Верховної Ради з питань аграрної політики вимагають переголосувати зміни до Податкового кодексу України стосовно скасування експортного відшкодування податку на додану вартість виробникам технічних культур.

Про це йдеться в заяві на сайті Комітету, пише obozrevatel

Парламентарії запевняють, що під час голосування 7 грудня, коли Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”, їх ввели в оману.

“До вказаного законопроекту народним депутатом України В.Сідорчуком була внесена поправка №180, яким передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті технічних культур: сої, ріпаку та соняшнику.

Зазначена поправка порушує статтю 116 Регламенту Верховної Ради України, згідно з якою пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їхніх частин, пунктів, речень), який ухвалений Верховною Радою України за основу” , – заявляють депутати.

Ця правка була відхилена більшістю парламенту, однак перед самим голосуванням за законопроект у цілому її повторно винесла на голосування голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

“Жителя півдня перед голосуванням за ухвалення цього законопроекту в цілому було повторно оголошено низку поправок, відхилених народними депутатами України, з проханням про їхню підтримку. Серед названих поправок була і поправка №180. Однак під час їхнього оголошення не було сказано про їхній зміст”, – йдеться в заяві.

Тому, під час голосування за підтримку названих поправок, більшість народних депутатів України, зокрема,. і з тих, які поставили підписи під цією заявою, нібито не розуміли, що голосують за скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

Читайте також: СУД У ХАРКОВІ ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ЗАЛИШИТИ ЗАЙЦЕВУ ПІД ВАРТОЮ У СIЗО ЩЕ НА ДВА МІСЯЦІ

Нардепи переконані, що скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур призведе до падіння закупівельних цін на них.

Крім того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, кажуть народні обранці.

Нардепи запропонували повторно винести на голосування цю поправку.

“З огляду на те, що в поточному році залишається тільки один пленарний тиждень, народні депутати України – члeни Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин активно працюють над розробкою відповідних змін до Податкового кодексу України з метою врегулювання цього питання.

Члeни Комітету вимагають негайного розгляду відповідного законопроекту Комітетом із питань податкової та митної політики, включення його до порядку денного сесії Верховної Ради України і невідкладного розгляду парламентом у четвер, 14 грудня.

Заяву підписали понад 20 нардепів, а саме: І.Мірошніченко, С.Лабазюк, Бакуменко, С.Мартіняк, С.Хлань, А.Вітко, О.Кулініч, В.Давиденко, В.Івченко, Я. Едаков, Вадатурський, В .Дідич, П.Юрчішин, М.Кучер, В.Лунченко, В.Петьовка Л.Козаченко, І.Бріченко, А.Корнацький, А.Кузьменко, А.Дмитренко.

You cannot copy content of this page