fbpx
Події
Чиновниця з Миколаївщини задекларувала землі площею з Румунію

Начальник відділу Вознесенської РДА Олена Собко виявилася найбільшою землевласницею країни: вона “володіє” третиною України.

Найбільшою землевласницею в Україні виявилася чиновниця з Вознесенська, що на Миколаївщині. Начальник відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Вознесенської РДА Олена Собко спільно з чоловіком Андрієм задекларувала земельні ділянки в загальному обсягу на 252 700 000 000 кв.м. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на “Національну антикорупційну платформу”.

Земельні ділянки, що перебувають у власності чиновниці з Миколаївщини, можна порівняти за розміром з країнами (252 700 000 000 кв.м. = 252 700 кв. км). Наприклад, такі “лані широкодолі” Собко перевищують за площею Білорусь (207 600 кв. км), Велику Британію (244 820 кв. км.), Румунію (237 500 кв. км) і є майже як площа Нової Зеландії (268 800 кв. км).

За площами українських агрохолдингів миколаївська чиновниця також перевершила всі межі: 252 700 000 000 м² = 25 270 000 га – це – більше ніж у UkrLandFarming Олега Бахматюка (670 тис. га), Кернел Груп Андрія Веревського (422 тис.га), “Миронівський Хлібопродукт” Олега Косюка (320 тис.га).

Чиновниця з Вознесенська “переплюнула” навіть володіння американських землевласників, зокрема Джона Малоуна – №1 у списку “15 найбільших землевласників Америки”, – який володіє 2,2 млн акрів, тоді як чиновниця з Миколаївщини має 62 млн акрів.

Власність Собко можна порівняти з площею третини України, якщо підсумувати площі декількох областей України – Миколаївської, Одеської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Полтавської.

База YouControl показує, що Олена Собко є співзасновницею фермерського господарства “Оазис”. Черед переліку інших засновників виключно особи з прізвищем Собко – Валентина Собко (30%), Андрій Собко (8%), Олена Собко (8%), Віктор Собко (8%), Ірина Собко (8%), Геннадій Собко (8%), Тетяна Собко (8%). Кінцеві бенефіціарні власник (контролер) – Валентина та Геннадій Собко.

Припускається, що задеклароване майно є просто помилкою в декларації чиновниці. Але воно може призвести до серйозних наслідків у плані відповідальності за законом. За результатами аналізу декларації Олени Собко, Національна антикорупційна платформа підготувала відповідне звернення до НАЗК бо виправлення помилки тепер можливо лише через агенство.

Читайте також:ТРАМП РІЗКО ЗМІНИВ СВОЮ ПОЗИЦІЮ ЩОДО УКРАЇНИ

Джерело.