fbpx
Авто
Чи зможуть українці купувати дешевші машини з Канади

З 1 серпня запрацює Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою. В угоді про співпрацю йдеться й про безмитне ввезення в Україну канадських вживаних автівок. Та чи побачимо ми їх вже восени на українських дорогах?

Українські ЗМІ масово поширили інформацію про те, що угода повністю скасовує мито на імпорт вживаних автомобілів з Канади. Потім лунали заяви про те, що безмитного ввезення канадських авто до України не буде. То чого ж насправді чекати українцям?

Насправді мито на імпорт канадських авто нульове не для всіх

Угода про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною справді передбачає нульове мито при ввезені вживаних транспортних засобів з Канади в Україну (раніше мито було 10%). Однак в угоді закладено й певні обмеження на ввезення авто.

Завозити можна лише автомобілі, виготовлені на території Канади. Оскільки Канада не є лідером з виробництва автомобілів, вибір автівки буде трохи обмеженим: Toyota, Lexus, Honda, Acura, Chrysler, Dodge, Jeep, Ford, Lincoln, General Motors і Volkswagen.

Угода також накладає обмеження на об’єм та тип двигуна. Так, не платити мито можна буде за моделі з бензиновим двигуном 2,2 -3 л. та дизельним понад 2,5 л. З такими двигунами виробляють переважно великі кросовери.

Привабливі для українців Acura MDX, Lexus RX в Канаді виробляють з двигунами понад 3,5 л, тож за них доведеться сплачувати звичні 10% мита. Щодо електрокарів ніяких змін теж не передбачено.

Для того, щоб безмитно завозити з Канади нові автівки та ті транспортні засоби, які не відповідають дозволеним параметрам об’єму двигуна, доведеться зачекати сім років. Саме такий перехідний період закладено в угоді. Договір передбачає поступове зниження мита щороку від 10% до 0%.

Користуватися перевагами угоди можуть як фізичні, так і юридичні особи.

Читайте також: В Україні налагодили поставки вживаних електрокарів з США

А от продавцям з України не пощастило

Згідно з угодою, мито на вивезення автомобілів з України повинне становити 6,1%. Документом передбачено, що протягом семи років це мито повинне зменшитися до нуля.

Зараз це положення не принесе українцям багато користі, адже вітчизняний автопром досить слабкий на фоні канадського. Купувати українські вживані автівки, скоріш за все, будуть лише канадські колекціонери. Тож нашим громадянам, які давно мріяли про те, щоб продати своє авто до Канади, краще трохи зачекати.

Угода розрахована на довготермінову перспективу, коли в нашій країні постане ринок сильних автовиробників та громадян, зацікавлених в частому продажі авто.

То купувати авто в Канаді буде дешевше, аніж в Польщі чи Литві?

При купівлі автівки в популярних серед українців Польщі чи Литві, доводиться сплачувати мито в розмірі 10%. Канадські автівки з 0% мита виглядають більш привабливою пропозицією, проте авто з Польщі чи Литви користуватимуться більшим попитом. Окрім обмежень за двигунами та модельним рядом, охочим до канадських авто варто врахувати ще кілька аспектів.

З автівкою, пригнаною з Канади, щомісяця їздити перетинати кордон, як у випадку з Литвою чи Польщею, не вийде. Тож автолюбителям доведеться розмитнювати автомобіль за всіма правилами.

Враховуйте й доставку

Потрібно також дочекатися, щоб цей автомобіль до вас доїхав. Пригнати автомобіль з-за океану власними силами неможливо, – потрібно орендувати контейнер та вибирати порт. Як пише спеціалізований автомобільний ресурс AUTO.RIA, до Одеси така опція коштуватиме вам близько $1800.

Дещо дешевшою буде доставка до найближчих до України портів Гданська та Гамбурга – близько $ 1000. Щоправда, звідтіля автівку ще доведеться везти. А все це час.

Зекономити гроші можна, замовивши контейнер для 2-3 автомобілів, однак, врахуйте положення закону №1389-VIII, де йдеться про знижені ставки акцизного податку на вживані автомобілі та контроль ДФС за дотриманням обмежень.

Занижені ставки акцизу будуть діяти тимчасово до 31 грудня 2018 року, а їх розмір залежатиме від виду автомобіля та потужності його двигуна. Згідно з законом, на своє ім’я ви можете придбати лише одну автівку на рік, яку, до того ж, не маєте права продати протягом цього року.

Сертифікація авто – ще один аспект

Слід бути готовим й до труднощів сертифікації – закон передбачає, що імпортований транспортний засіб повинен відповідати нормам “Євро-5”. Автівки з-за океану передбачають дещо іншу документацію. Також часто там може бути встановлена інша “оптика” та маркування на склі, тож переобладнання в Україні такого авто також потягне з автолюбителя додаткові кошти.

Інших податків та зборів ніхто не скасовував. Тож, навіть якщо вам пощастить купити канадську автівку за “нульовим” митним тарифом, будьте готовими додатково сплатити за неї 20% ПДВ, пільговий акцизний збір, збір до Пенсійного фонду за першу реєстрацію та послуги сервісного центру МВС. Принаймні поки що схема розмитнення саме така.

Читайте також: Ввезення авто з нульовим митом з Канади: що вибрати і чи вибирати

Джерело.

facebook