fbpx
Авто
Ввезення авто з нульовим митом з Канади: що можна вибрати і чи вибирати

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою запрацює 1 серпня, але деякі українці вже підбирають собі авто з Канади, пише autocentre.ua.

А все тому, що ЗВТ з Канадою породила безліч міфів, чуток і надій. І пов’язано це, перш за все, з нульовим митом на авто з Канади. Але чи так все райдужно? Для початку поговоримо про нові машини.

Як уже писали, нульове мито на нові автомобілі з Канади діє не на всі моделі. По-перше, мова йде тільки про моделі машин, випущені в Канаді. Це вже обмежує вибір: Toyota / Lexus, Honda / Acura, Ford / Lincoln, Dodge / Chrysler, GM і “канадський” Volkswagen Routan.

Є Тойота і Хонда – це вже добре, але на перший погляд. Так, дійсно в Канаді можна купити нові Honda Civic 2017 або Toyota Corolla New за 20-23 тисячі канадських доларів. Причому це будуть авто в дуже непоганій комплектації. Але суть в тому, що найцікавіші для українців автомобілі (за ціною і популярності марки / моделі) ввезти з нульовим митом не вийде.

Пояснюється це об’ємом двигуна, який у найбільш доступних “канадських” авто не перевищує 2 л, тоді як за умовами угоди, з 1 серпня 2017 роки українці можуть “безмитно” ввозити автомобілі з Канади з бензиновими моторами об’ємом 2,2-3 л.

Виходячи з цього випливає, що українці можуть розраховувати тільки на порівняно великі моделі, а також кросовери марок Jeep, Acura і Ford. Але знову таки, вибір не особливо великий, адже, наприклад, Acura MDX і Lexus RX350 відпадають – в Канаді вони пропонуються з 3,5-літровими моторами, на які вже розповсюджується мито в розмірі 7%.

При грубому підрахунку (і чесному підході!) Нова Acura MDX з урахуванням доставки з Канади і розмитнення в Україні обійдеться в 60-63 тисячі доларів США (без урахування заміни оптики і ін.). Ціна Acura MDX в автосалонах України – 62 тисячі доларів США.

Також можна ввезти новий автомобіль без мита з Канади, якщо він має дизельний агрегат об’ємом понад 2,5 л. І це знову змушує дивитися в бік преміальних авто і кросоверів. Правда, все одно особливо не “розженешся” – загальне число випущених в Канаді моделей становить трохи більше 20-ти. На зображенні – велика частина з них.

Читайте також: Чому не варто купувати нерозмитнене авто (відео)

Але, незалежно від типу двигуна, важливо пам’ятати, що імпорт нових і вживаних авто з Канади передбачає заміну червоних поворотників помаранчевими і, можливо, інших деталей для отримання сертифіката в Україні. Плюс до цього, не варто забувати про чималу вартість доставки авто з Канади і/або ціною квитка і 20% ПДВ. Також нагадуємо про необхідність сплати акцизу, який може бути пільговим при дотриманні певних умов.

Джерело.

facebook