fbpx
Здоров'я
Чи варто лікувати дитині молочні зуби: міфи і правда

Дуже часто батьки вирішують, що лікування молочних зубів – зайвий клопіт і витрати, адже мине час і виростуть постійні зубки, тому навіщо мучити себе й дитину? Повідомляє сайт Наша мама.

Міф 1. Молочні зуби лікувати не потрібно.

Ті, хто так думають, наражають на небезпеку постійні зуби, які формуються під молочними. Перші зуби пов’язані з постійними зубами, і, якщо молочний зуб нездоровий, в ньому є інфекція, то ця інфекція перейде і на постійний зуб. Крім того, зуби об’єднані в єдину систему. Якщо в молочному зубі почався каріозний процес, то при відсутності лікування карієс швидко перейде і на інші зуби. Причому це станеться набагато швидше, ніж при карієсі постійного зуба, оскільки перші зуби не мають такого захисту.

Якщо не лікувати молочний зуб, то запалення може перейти в гнійний процес. У дитини спухає щока, підвищується температура. В цьому випадку може постраждати зачаток постійного зуба. Він може або зовсім зруйнуватися, або залишитися в тому ж стані, але перестати розвиватися.

Міф 2. Молочні зуби не болять.

Молочні зуби мають таку саму будову, як і постійні. У них є також і нервова система. І захворювання у молочних зубів ті ж: карієси, пульпіт, періодонтит і т.д. Тому, якщо інфекція доходить до нерва, то тимчасовий зуб болить так само, як і постійний. І лікувати такі зуби потрібно таким же способом, як і постійні. Якщо інфекція зачепила нерв, то буде потрібно 2-3 візити до стоматолога, щоб вилікувати зуб повністю.

Міф 3. Видалення молочного зуба не спричинить за собою ніяких наслідків.

Раннє видалення молочних зубів призводить до ускладнень. З ростом малюка зростає і його щелепа, формуються кістки черепа. При цьому зуби рухаються, щоб звільнити місце для інших зубів. Якщо видаляється молочний зуб, то при русі зубів місце для постійного зуба пропадає. Тому, якщо виникає необхідність в ранньому видаленні молочного зуба, стоматолог співпрацює з ортодонтом з тим, щоб зберегти місце для постійного зуба. Ортодонт надягає спеціальне кільце на сусідній зуб, яке не дає рухатися зубам. Як тільки постійний зуб прорізується, кільце знімається.

Читайте також:ЩО ВПЛИВАЄ НА ВИСОТУ ЗРОСТУ У ДИТИНИ

Міф 4. Поки зуби залишилися незмінними, виправляти прикус і рівняти зубний ряд не потрібно.

Якщо молочні зуби ростуть нерівно або у дитини неправильний прикус, то постійні зуби будуть рости неправильно, оскільки вони більші молочних. Чим раніше почати процес вирівнювання (носіння пластинок, кап і т.д.) – поки дитина маленька, і кістки її щелеп м’які і податливі, тим простіше виправити становище.

Міф 5. Стоматологічний рентген – це шкідливо.

Часто на прийомі стоматолог призначає зробити знімок, щоб поставити правильний діагноз. Багато батьків бояться “опромінювати” дитину. Сучасні апарати, на яких стоматологи роблять рентгенівські знімки, досить безпечні. Для порівняння: один плівковий рентген по шкідливому впливу дорівнює 25 сучасним комп’ютерним знімкам. На сьогоднішній день обладнання, яке використовується в сучасних стоматологічних кабінетах, дозволяє підбирати режим за віком дитини.