fbpx
Дозвілля
Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Втілення творчих задумів», як духовний магніт притягує до себе українську еліту

Гуцульщина славиться на весь світ своїми талантами у всіх видах творчості. Кожен талант є Даром Божим, і всяка творчість, свідомі ми того чи ні, звершується під Покровом Тієї, Яка стала найдосконалішим твором Отця, втіливши через Своє єство Найдосконалішу Людину, Істинного Бога — Спасителя Ісуса Христа, який засвідчив втілення Ідеї Творця щодо людини і світу.

Мати Божа через талант іконописця подарувала нам видимий знак Своєї присутності, як Покровительки творчості в чудотворному образі, котрий дивним чином прийшов до нас.  Це зображення Пречистої іменували «Криворівнянська ікона Божої Матері «Втілення творчих задумів», покровителька Гуцульщини».

Криворівня, немов магніт притягувала до себе українську еліту: Якова Головацького, Володимира Гнатюка, Івана Франка, Михайла Грушевського, Михайла Коцюбинського, Лесю Українку, Гната Хоткевича, Леся Курбаса…

Любив Криворівню видатний філолог професор Іван Денисюк. Квапилася до «любих гуцуликів» митець і педагог із Франції, дочка Гната Хоткевича, світлої пам’яті Галина Гнатівна Хоткевичівна.

Чимало видатних діячів сучасної української науки, філософії, мистецтва, політичні та релігійні діячі полюбили це село, часто навідуються до нього ізаходять до храму. У 1998 році Криворівню з пастирським візитом відвідав Святійший Патріярх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Тут бувають також мусульмани, буддисти, індуїсти, синтоїсти, юдеї. Навіть ті, хто не вважає себе сповідником якоїсь релігії, свідчать про особливий стан присутності благодаті Вищої Сили, енергії Творця, подиху Абсолюту, яким невидимо сяє  святиня.

За християнською традицією, кожну добру справу завжди починають молитвою, звертаються  до Матері Божої – покровительки Гуцульщини, яка молиться не тільки за славне Прикарпаття, а й за увесь наш рідний край.

“Пресвята Богородице Діво, Царице Неба і Землі! Прибігаємо до Тебе перед іконою Твоєю «Втілення творчих задумів» з надією на Твій Покров для нашого краю Гуцульського, Матері нашої України, кожного села, міста, краю, для всієї Землі. Допомагай нам і всім людям втілити свої творчі задуми, кожній людині відкрити й реалізувати таланти, щедро посіяні Богом у душі людській, щоб у цьому прославився Господь. Йому належить уся слава, честь і поклоніння Отцю і Сину і Святому Духу нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

О Преблагословенна Мати Втіленого Бога-Слова, Господа нашого Ісуса Христа і наша Мати.

Випроси у Вседержителя сили і натхнення для втілення всіх задумів Творця, явлених через них прославити ім’я Боже, принести радість ближнім і спасти свої душі. Амінь”.

Читайте також: Повернення із того світу: На Прикарпатті після ДТП 18-річна дівчина завдяки чудотворній іконі вийшла з коми та одужує

Протоієрей Іван РИБАРУК, парох с. Криворівня
Церква у Криворівні

Джерело.

facebook