fbpx
Саморозвиток
Чудо, яке сталося у IV столітті за посередництвом архистратига Михаїла: паралель із сьогоденням

Під час коліноприклонної молитви за перемогу українського війська в ефірі «Живого телебачення» ієромонах Лука Михайлович розповів історію про чудо, яке звершив святий архистратиг Михаїл у IV столітті.

У IV столітті жив християнський пресвітер Архип, духовний провідник однієї міцної і чисельної християнської громади. У сусідстві з цією громадою проживали язичники, які сердилися, бачачи, що християни чисельно сходилося до церкви Святого архистратига на молитву. Коло храму було невеличке чудотворне джерело, звідки, за словами священника, Бог являв свої особливі милості та оздоровлення. Противники Архипа вирішили знищити храм. Вони звели дві потужні ріки в одну і скерували на святиню. Пресвітера було попереджено, щоб він покинув храм, але він зі своїми духовними дітьми залишився на молитву.

Під час того як потужний водний потік почав рухатися в напрямку храму, розповідає ієромонах, неподалік від святині з’явився архистратиг Михаїл, який своїм вогненосним мечем розсік воду і поряд із храмом утворилася ущелина. Усі води спустилися вниз, а храм було врятовано. У такий спосіб, переконаний священник, Бог показав, що Він сильніший за людський підступ.

Проводячи паралель із трагічним сьогоденням, ієрей наголосив, що ми віримо в чудо. За його словами, важливо розуміти, що воно вже відбувається, що ми є його творцями і свідками. Він запевняє, що численні знаки Божої любові приходять до нас з фронту. Ба більше, ми бачили чимало з’явлень святого архистратига Михаїла в Києві над небесами. Це він! Не сумніваймося! Україна в надійних руках Божої сили і Його слуги Михаїла!

На завершення розповіді о. Лука попросив: «Молячись до цього великого вождя небесного війська, хай наше серце наповнюється радістю. Адже ми не самі – з нами Бог! Повірмо в це!

Не сумніваймося і наближаймо цю чудову Божественну перемогу світла над темрявою. Святий архистратигу Михаїле, моли Бога за Україну!».

Христина Потерейко, Департамент інформації УГКЦ