fbpx
Дозвілля
Чому всі люди на старих фотографіях не посміхаються: цікаво знати

Напевно, у кожного збереглися фотографії прабабусь і прадідусів, яким вже більше століття.
Помічав ти дивне почуття, схоже на холодок, яке виникає при перегляді цих фото? Дивні пози, пронизливі погляди і відсутність посмішки на обличчі – зовсім не дивно, що це трохи лякає…

А чи задавався ти питанням, чому люди на старих фотографіях виглядають так похмуро? Невже 100 років тому ніхто не посміхався? У цей віриться слабо…

Навряд чи в минулому жили тільки сумні люди з «кам’яними» обличчями. Насправді є декілька причин цих страхітливих фотографій.

100 років тому фотографією займалися виключно професіонали, і для того, щоб вийшов гарний знімок, потрібно було добряче попрацювати. Для отримання чітких фотографій позуючим потрібно було знаходитися в нерухомому положенні тривалий час.

Тримати усмішку більше однієї хвилини було досить складно, тому фотографи навіть не пропонували своїм клієнтам посміхатися.

Навіть найбагатші люди могли фотографуватися лише декілька разів у житті, адже це задоволення було дуже дорогим. Якщо вже люди і вирішувалися зробити знімок, то ставилися до цього як до дуже серйозної події. Ця серйозність, природно, відбивалася і на обличчях.

Тільки на початку XX століття процес трохи спростився, і на обличчях натурників поступово почала з’являтися посмішка.

Ще одна з причин відсутності усмішки на цих фотографіях – це погані зуби. Наші предки не відвідували стоматологів, а будь-які проблеми з зубами вирішували шляхом їх виривання. Тому вже в досить молодому віці у них могло бути відсутнім по кілька зубів.

Для того, щоб люди поставали на фотографіях в своєму кращому світлі, фотографи, мабуть, навіть не пропонували їм посміхатися. А даремно! Адже що може бути краще щирої, нехай і беззубої, посмішки?

Тепер ці похмурі вирази обличчя на фото перестали бути для тебе загадкою.

Читайте також:ПРИЇДЬ, СИНОЧКУ, ДО МАМИ, — ХРИСТОМ БОГОМ БЛАГАЮ!

Джерело.