fbpx
Саморозвиток
Чому він вам не дарує подарунки?

Я вам розповім, чому він не дарує подарунки. Тільки це сумна історія. У магазині продається всяка всячина; і серед всячини – такі безглузді медальки. З латуні або ще якогось дешевого сплаву; а на медальках написи. Наприклад: «Найкращій мамі в світі!».

І по рядах, купуючи відбілювач та рідину для миття підлоги, ходила з корзиною жінка. Цілком звичайна, у пальті та в чоботях на низьких підборах. А її син, нескладний підліток середнього підліткового віку, так би мовити, розглядав вітрину, де медальки лежали. Потім посміхнувся тихенько і перерахував дрібні гроші. Вистачало на медальку!

Він купив. Взяв худорлявою рукою, такий ще не юнак, але вже не хлопчик. Пішов, човгаючи довгими ногами, до мами, яка в крзину складала пляшки з хімією. І, невинно посміхаючись, простяг медальку мамі і сказав: це, матусю, тобі медаль!

Що тут почалося, ех… Мама голосно й окремо все висловила синові. Що він бездумно витрачає її гроші. Що він не спитав дозволу і вчинив самовільно. Що він купив погань, якусь дурницю. І взагалі. Треба їй дати медаль із чистого золота за те, що робить для свого сина і за те, як усе робить тільки заради нього. А він не цінує!

Вона говорила голосно. У крихітному магазині всі чули кожне слово. І син так зіщулився, як карлик. Він крізь землю хотів провалитися, зникнути, стати невидимим… І він усе ще тримав на долоні медальку із написом «Найкращій мамі в світі!». І дивився на неї.

От і все. Втручатися не треба, тільки гірше буде. Хоча гірше все одно буде. Мама, звісно, ​​любить свого сина. Вона просто втомилася і роздратована.

Але колись дружина цього сина запитає у психолога чи у подруги; чому він не дарує подарунки? Якось не любить, чи не привчений їх дарувати?

А ось чому. І так шкода хлопчика з цією невинною медалькою на розкритій долоні. І з дитячою розгубленою усмішкою, яка повільно так сповзала з обличчя.

Подарунки треба вміти приймати. Навіть якщо це кривобокий пластиліновий песик, убогий малюнок або латунна медалька за копійки.

Бо потім нічого не подарують. Зовсім іншим людям, які ображатимуться і дивуватимуться: чому він не дарує подарунки?

Анна Кір’янова