fbpx
Саморозвиток
Чому під час грози ми спочатку бачимо блискавку, а пізніше чуємо грім?

Якби швидкість звуку була такою ж як швидкість світла, то люди б не змогли цього пережити.

Порівняно зі світлом, яке рухається з приголомшливою швидкістю 300 000 кілометрів на секунду, звукові хвилі дуже повільні, рухаючись у повітрі зі швидкістю 0,3 км на секунду. Тому ви бачите спочатку блискавку, а вже пізніше чуєте грім.

А що якби швидкість звуку була такою ж швидкою, як швидкість світла?

Станеться те, що у вас є досить вологе повітря [під час грози], звукова хвиля проходить і дуже сильно стискає матеріал, а потім розширюється, і тиск сильно падає. Оскільки тиск відповідає температурі, раптове падіння тиску повітря після удару грому призведе до замерзання вологого повітря. Ви побачили б блискавку крізь густий туман з кристалів льоду.

Якби швидкість звуку була б такою ж як швидкість світла, то навіть тихий свист флейти розірвав би все, що знаходиться поблизу, на шматки. Світло поширюється в електромагнітних хвилях, які не складаються з матерії, але звукові хвилі є механічними — складаються з частинок, що стикаються одна з одною. Молекула, що рухається зі швидкістю світла, мала б «майже нескінченну енергію». Вона б проривала кожну частинку, з якою зустрінеться, посилаючи електрони в політ і виробляючи «бризки» матерії та антиматерії. Це була б руйнівна сила.