fbpx
Саморозвиток
Чому не потрібно покидати храм до кінця Літургії?

Деякі християни через власні лінощі та легковажність, виходять із церкви ще до закінчення Божественної Літургії і думають, що в цьому немає нічого страшного. Але, насправді, це дуже недобре, бо в дійсності це є не наше бажання, а диявола. Це він виводить нас із церкви раніше часу, і тому, виходячи з церкви ми догоджаємо ворогу нашого спасіння.

Ні в якому разі не потрібно покидати Літургію під час Святого Причастя – Євхаристії (вона є вершиною всього християнства, тому бажано в ній брати участь приступаючи до св. Причастя), а також дочекатись заключного благословення.

Жив у Києво-Печерському монастирі побожний монах на ім’я Матвій. Одного разу, коли він стояв у церкві на своєму місці, глянувши на братію на кліросі, побачив злого духа в дивному одязі, у нього був оберемок квіток. Злий дух обходив ченців і на кожного кидав по квітці. До кого квітка причіплялася, той робився розслабленим розумом, вигадував якусь незначну причину для виходу з церкви, виходив з неї, і прийшовши до келії лягав спати. А до кого квітка не причіплялася, той стояв міцно та співав Богу. Все це монах розповів братам. Чуючи це, ченці жахнулися та постановили собі більше не виходити з церкви до відпусту.

Сам Христос служить нам на Літургії, віддаючи Себе повністю. Не нехтуймо Його благодаттю. Пам’ятаймо, що коли виходимо з церкви передчасно, то грішимо та догоджаємо дияволу. Він не дрімає, а всіляко завжди намагається ввести нас у гріх.

І коли він стане спонукати вас до передчасного виходу з церкви, скажіть йому: «Ні, не твій я, дияволе, а Божий». І продовжуйте стояти в храмі Божому благоговійно та з максимальною уважністю до самого кінця Служби Божої, підносячи розум свій до Небесного, Вічного і Божественного. Амінь!

о.Василь Дида