fbpx

Чому не можна чистити вуха ватними паличками

Ватні палички відомі всім, але не всі знають, що їх використання для очищення вух може завдати чималої шкоди.

Кожен з нас має їх у своїй ванній кімнаті. Ватні палички були винайдені в 1926 році поляком Лео Герстензангом, і з тих самих пір вони живуть в наших домашніх косметичках. Ви можете здивуватися, але їх призначення полягало не в тому, щоб чистити вуха, а в тому, щоб очищати дрібні деталі різних пристроїв або підтирати туш під час макіяжу вій. А як же очищення вух? З’ясувалося, для цього не варто використовувати ватяні палички.

Не чистіть вуха ватними паличками, тому що можете оглухнути!

По-перше, наші вуха здатні очистити себе самі. По-друге, сірка, яка збирається в вухах, має захисну функцію. Коли ж ми вкладаємо в вухо ватяну паличку, то порушуємо природний процес його самоочищення. Вся справа в тому, що сірка забезпечує шкірі гладкість і достатню вологість, а також захищає її від розмноження на ній бактерій. Помістивши ватну паличку в вухо, ми не тільки вичищаємо сірку, а й зрушує її залишки глибше до слухового проходу, що може привести до засмічення вуха і утворення в ньому пробки.

Які ще можуть бути наслідки чистки вух ватними паличками?
раптова втрата слуху;
шум у вусі;
біль (у разі, якщо сірка тисне на барабанну перетинку).

Як підтримувати гігієну вух?

Чистіть їх, не засовуючи всередину ніяких косметичних предметів. Просто візьміть ватний тампон, змочіть його водою або міцелярно рідиною і акуратно протріть вуха. Цього буде досить.

Читайте також: Кава як профілактика невиліковних захворювань.

You cannot copy content of this page