fbpx
Події
Чому люди відмовляються вчити українську мову: Ніна Матвієнко назвала головну причину

Українці відмовляються вчити державну мову, тому що не пишаються своєю країною. Таку думку під час інтерв’ю 5 каналу висловила народна артистка України Ніна Матвієнко. На думку співачки, людей, які відмовляються вчити українську мову, можна зрозуміти, адже держава не зробила нічого для їхнього блага.

“Я ще йду в захист тих, хто не хоче її, наприклад, вчити. Поки що наша держава україномовна не зробила нічого хорошого для свого народу. Ні в пенсіях, ні в зарплатах, ні в тому, щоб підняти статус українців до такого рівня, як у світі”, – зазначила Матвієнко.

Матвієнко зазначає, що українцям варто вивчати іноземні мови, але й не забувати удосконалювати знання з державної.

“Ви можете між собою розмовляти, якою хочете, але у школі вона має категорично шість уроків на тиждень, вона має бути щодня. Для того, щоб зрозуміти її красу. Вони навіть не будуть говорити, але вони будуть чути її, коли приїдуть сюди чи на Західну Україну. Вони вільні люди будуть. Вони скрізь приїдуть і будуть українцями, розумієте? Мені хочеться, щоб ми, українці, володіли російською мовою, українською, але щоб свою краще знали, бо дивіться, весь світ знає свою мову, але знає і англійську, знають французьку. Це ж нічого страшного. Якось так, що ми швидше англійську вивчаємо, ніж свою українську”, – зазначила Матвієнко.

На її думку, люди вчитимуть і шануватимуть українську мову, коли у країні будуть гідні умови для їхнього життя.

“Їхав зі мною єврей, таксист він був. Він мені щось почав: “Що, ви зі мною не можете нормально говорити?” Я йому кажу: “Вибачте, будь ласка, я – Україна, і ви будете говорити зі мною, як я хочу, не ви. “Ви будете командувати?” Я йому кажу: “А чого ви не хочете?”. А він: “Я буду тоді говорить, коли буде зроблено все тут для мене, щоб я поважав, я тоді і китайською заговорю”, – розповіла Матвієнко.

Читайте також: Кохай українською: 12 романтичних слів для ваших близьких

Джерело.