fbpx

Чому лебедів у жодному разі не можна годувати хлібом та чим його замінити? – відповідь орнітологів

Багато людей йдуть гуляти в парк чи на озеро і годують птахів хлібними крихтами, а то й цілими шматками батонів і булочок. Здавалось би, це добра нагода провести час на повітрі і допомогти птахам. Але чи справді це так?

Насправді орнітологи кажуть, що лебедів не можна годувати хлібом.

Хліб – це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям.

Окрім того, білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності. Окрім калорій, йому більше нічого запропонувати птасі, пояснюють в Українському товаристві охорони птахів.

Чому лебедів не можна годувати хлібом?

1. Це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані “крила ангела”: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан невиліковний.

2. Це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це – дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку). Це саме стосується і качок. Особливо погано, коли до підгодовування звикають каченята, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.

3. Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.

4. Хліб приваблює хижаків – наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз.

Чим тоді можна підгодовувати лебедів?

Експерти з Товариства охорони птахів рекомендують годувати лебедів зерном, наприклад – злегка відвареним ячменем, перловою кашею чи просто пшеничним або кукурудзяним зерном. Також можна підготувати картоплю, листя салату чи шпинату.

Їжа має бути достатньо дрібно нарізаною, щоб птах міг її проковтнути. Також кидати її треба на воду, а не годувати лебедя з рук.

You cannot copy content of this page