fbpx
Саморозвиток
Чому акули часто нападають на людей?

Акули нападають на людей, тому що не можуть відрізнити їх від тюленів, – вчені.

Хоча акули не так часто нападають на людей, та все ж зустріч людини з акулою може мати неприємні наслідки. Проте нещодавно вчені зробили несподіване відкриття.

Виявляється, акули нападають на людей не цілеспрямовано, а лише тому що не можуть відрізнити їх від їхньої природної здобичі, зокрема, від тюленів, на яких найчастіше полюють.

Причина у тому, що у акул добре розвинені органи чуття, однак зір суттєво відрізняється від людського. Вчені дослідили, що білі акули швидше за все дальтоніки, вони бачать свій світ у відтінках сірого, здебільшого – це лише розмиті зображення, подібні до того, що людина бачить під водою без маски чи окулярів.

Теорію вчених підтвердило те, що акули часто нападають на серферів. Щоб оцінити візуальну схожість серферів і підводних тварин, група дослідників вивчала відеозаписи. Науковці стежили за поведінкою молодих білих акул довжиною від 2 до 2,5 метра, оскільки саме такі акули найчастіше завдавали укусів серферам.

Як виявилося, акули не бачать особливої різниці між рухами серферів, тюленів чи морських левів. Бо якщо дивитися на серфера знизу, з погляду акули він буде нагадувати їй цих тварин. Також, на думку вчених, молоді акули частіше роблять помилки, коли виходять на полювання на більшу здобич.

Однак не завжди акули нападають лише через помилку ідентифікації. Такі фактори, як цікавість, відчуття голоду або агресія, ймовірно, також пояснюють деякі укуси акул.

Та все ж завдяки новим дослідженням вчені з’ясують, які дії зможуть зменшити ризики таких нападів.