fbpx
Дозвілля
Чому 4 лютого треба брати приклад з птахів і не виходити з дому

Позаду залишилася більша частина зими, і можна сподіватися на швидке настання весни і тепла. У церкві 4 лютого шанують Святого Тимофія, відомого тим, що в юні роки він став свідком чудесного зцілення апостола Павла, котрий осліп від невіри в Христа і повернув здатність бачити, виконавши наказ Бога. Апостол Тимофій так був здивований тим, що сталося чудо, що сам побажав стати учнем Павла і прийняв мученицьку смерть в ім’я віри. За життя був єпископом. Помер після того, як був побитий камінням язичниками за те, що виступив з проповіддю на святі.

Вважається, що позаду залишилася більша половина зими, і можна сподіватися на швидке настання весни і тепла. 4 лютого аналізували погоду і визначали, чи скоро можна розраховувати на закінчення морозів. Кажуть: “Тимофіївський лютий мороз заморозив щоки і ніс”.

Вважається, що це один з найхолодніших днів у році. Казали, що навіть птахи 4 лютого не вилітають зі своїх укриттів. Тому люди 4 лютого також залишалися вдома, проводили час у розмовах і розвагах. Правда, працювати в день Тимофія не заборонялося, тому селяни відігрівали замерзлих тварин, лагодили вози, інструменти, домашнє начиння, розподіляли корм худобі, перебирали залишилися запаси.

Саме 4 лютого бджолярі струшували вулики, перевіряли бджіл. Якщо вони ледве чутно дзижчали, значить, не замерзли. І багато хто вважав, що по дзижчанню бджіл можна визначити, коли прийде весна.

Дівчата 4 лютого каталися з гірок. Кожна намагалася проїхати якомога більшу відстань і не впасти. Хто скотиться найдальше – у того буде найбільше льону цього року.

Читайте також: На кордоні з Польщею буде ще одне нововведення

Народні прикмети на 4 лютого:

Якщо вдень світить сонце – чекай весну раніше

Багато снігу на Тимофія – прикмета того, що буде хороший врожай зернових

Якщо скло в будинку 4 лютого запотіло, а на вулиці – мороз, значить, можна очікувати швидкого потепління

Снігопад на Тимофія віщує добрий урожай влітку і восени

Сонце вийшло 4 лютого – бути ранній весні

Якщо почалася завірюха, то така погода, за прикметою, триватиме, як мінімум, тиждень

Якщо на Тимофія лікувати грижу, то недугу вдасться перемогти

Сни, які сняться на Тимофія, вважаються віщими

Якщо людина народилася в день Тимофія, 4 лютого, буде суворою так само, як і мороз за вікном.

Джерело.