fbpx
Події
«Чоловік одержимий, тому треба забрати у нього житло»: на Львівщині все більше жінок потрапляють під вплив секти

Дружина Романа Бішко (на фото), волонтера та бійця, який часто буває на сході, пішла з дому ще минулої весни. В одному із судів Львова зараз розглядають справу про розподіл майна між чоловіком і дружиною. Здавалося б, банальна цивільна справа. Але адвокат чоловіка запевняє, що заявниця нібито більше року знаходиться під контролем сторонніх людей. Правозахисник впевнений, що вона потрапила під вплив релігійної організації, і тепер відсуджує житло у чоловіка, щоб передати його церкві. Крім того, адвокат Олег Леонтьєв заявив, що у Львівській області вже відомі три таких випадки, коли прихожани цієї церкви раптом вирішують судитися з родичами за квартири та будинки, пише PRESS-ЦЕНТР.

«Я вільна, незалежна».Дружина пенсіонера Романа Бішко з села Зимна Вода Нонна-Софія пішла з дому ще минулої весни. Чоловік – боєць батальйону «ОУН», займається волонтерською роботою, часто їздить на схід. В черговий раз повернувся з поїздки в квітні 2016-го – і виявив, що дружини немає. У шлюбі прожили 42 роки, виховали дочку, вже навіть внуки є.

Спочатку вирішив шукати її своїми силами. Каже, дружина страждала психічними розладами. Згодом дізнався, що її бачили з віруючими в сусідньому селі Солонка.

Читайте також: “Що він робив в лігві ворога?” У мережі “розкусили” кремлівського пропагандиста Соловйова (фото)

– Вдома вона з’явилася лише в кінці липня, – каже Роман Бішко. – Зі мною не спілкувалася. Бачив, що вона наче зазомбована – весь час говорила: «Я вільна, незалежна». Відвіз її до лікарів, а на наступний день дізнався, що з лікарні її забрали семеро односельців-сектантів.

Через деякий час 67-річна Нонна-Софія подала на розлучення і поділ майна – двоповерхового будинку, який чоловік будував власними руками 30 років. Роман Бішко вважає, що на будинок спокусилися саме в церкві.

Оберіг від «біснуватого» чоловіка. Батько трьох дітей Павло зі Львова каже, що його дружина теж вже близько девяти місяців є прихожанкою цієї церкви (правда, сам Павло вживає слово «секта»). Туди забрала і їх 10-річну доньку.

– Дружина завжди була віруючою і дуже піддавалася навіюванню, – розповідає кореспонденту видання  чоловік. – Дочку буквально за волосся до церкви тягла. Ми через це часто сварилися, адже віра – справа добровільна. А влітку вона познайомилася з 45-річною Діаною. Нова подружка швидко її переконала, що я одержимий, а в наших синів вселилися біси. А ось у дочки, навпаки, дар бачити бісів і чортів, у неї своє призначення. Діана навіть дала дружині іконку – оберіг від мене.

Згадує про дивні вчинки Ольги і одна з її колишніх співробітниць Ірина.

– Нібито і чоловік, і свекруха бажають Олі смерті, щоб забрати її квартиру, квартиру тещі і купити особняк за містом. Ця Діана навіть показувала який, – згадує співробітниця. – Вона ж і відправила дружину до екзорциста в Солонку. Священик заявив, мовляв, чоловіка вона вже не врятує. Тому нехай дбає про свою душу. Оля раділа розповідям Діани, що після розлучення вона вийде заміж, а її молодший син стане священиком.

Останній раз Павло бачив дружину 17 липня. У вересні не повернулася додому до батька зі школи і 10-річна Аня – її забрала матір.

Деякий час Ольга з донькою жили у її мами. Закривалися з Анею на кухні, проводили якісь ритуали. А в листопаді побили бабусю, «виганяючи з неї бісів» – били, дряпали, посипали сіллю і поливали водою.

– Кричали «квартира за порятунок» (вона належить тещі), дочка викручувала їй руки, – розповідає Павло. – Після цього теща їх вигнала – оселилися в квартирі дружини, яку відремонтували з допомогою Діани. Квартиру тещі перетворили в руїни – обірвані дроти, розмальовані фігурами стіни, розвішані стрічки, складено розклад молитов для дитини. Тещу з квартири не випускали, відібрали ключі, а дитина називала бабусю «старою відьмою» і крила матом. Заява вона не писала – Оля її налякала, що позбавить себе життя. Бабуся розповіла про те, що відбувається в школі, після чого з дівчинкою почали працювати психологи.

Дев’ятирічний син почав проводити обряди по «похованню якоїсь дівчинки». Ще один потерпілий – львів’янин Олег Ігорович. Його 28-річна дружина також стала прихожанкою цієї церкви, з собою брала і 9-річного сина від першого шлюбу.

– Хлопчик сильно змінився, почав проводити дивні обряди по «похованню якоїсь дівчинки», – зазначає Олег. – Дружина нічого не пояснювала, говорила, що я «роблю на смерть своїх дітей». Нашу півторарічну доньку Іванку вже хрестила в цій церкві і чимось мазала її вдома, обв’язували стрічками з дивними молитвами. А з квартири зникли документи на житло, гроші, мій золотий перстень.

Дітей жінка забрала і ховається з ними від чоловіка вже більше восьми місяців. На кожному ліжку Олег знайшов засушені гілки. На дверях – хрести, намальовані чимось жирним, в кутах – сіль і мак.

Всі постраждалі написали заяви до правоохоронних органів, йдуть суди – слухаються справи про розлучення, про майно.

Офіційний екзорцист з прізвиськом «Шаман» Думки про церкву, очолювану отцем Василем Федько, серед селян різні. Одні стоять за отця Василя горою. А інші кажуть, що церква не визнана, а священик ніби організував свою секту та називають його не інакше, як «Шаман».

Насправді, церква цілком офіційна – Українська автокефальна православна церква. Про батька Василя в єпархії відгукуються добре. До нього їдуть віруючі не тільки з Львова, а й з інших міст, він славиться своїми здібностями екзорциста. Сам священик заперечує, що члени церковної громади відсуджують майно.

– Навіщо мені чужий будинок, у мене свій є, – каже отець Василь. – Це все наклеп з боку заздрісників.

Читайте також: В Україні діє небезпечна секта, яка руйнує родини (відео)

Де зникла Софія Бішко – не знає. Каже, в церкві давно не з’являлася – він з нею проводив обряди по вигнанню бісів, через які чоловік вважав її психічно хворою. А ось Павлу сказав, що незабаром його дружина до нього повернеться – він з нею поговорить.

Суди йдуть, винних – немає Олег Леонтьєв, адвокат Романа Бішко, каже, що суди йдуть по кримінальному провадженню «посягання на здоров’я людей під приводом проповідування, релігійних віровчень чи виконання обрядів» – спочатку потрібно довести, що жінки виявили наміри відсуджувати майно після психологічного впливу на них.

– Обов’язкова складова злочину – доказ шкоди, фізичної або психічної, заподіяної потерпілим, і їхнє бажання притягти винних до відповідальності. Але якщо вони – члени секти, ними маніпулюють, то ці жінки навряд чи будуть звертатися в суди. Дружина Романа Михайловича на суд вперше з’явилась на початку травня. Зараз ми не знаємо де вона. За її словами, живе в орендованій квартирі. Впевнений – ми виграємо справу, оскільки заява на розлучення та розподіл майна, що написана жінкою, поганої якості.

Однак у поліції кажуть, що довести, ніби люди відсуджують майно, переписане під тиском – практично нереально. Оскільки ніхто нікого не вбивав, і ніхто не зникав.

– Звернення були зареєстровані, – відзначили у відділі комунікацій ГУ НП Львівської області. – Було відкрито кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство» після звернення з приводу безвісти зниклої громадянки Бішко – воно закрите через місяць, коли жінка знайшлася. Ознак кримінального правопорушення нема, тому справи не відкриті. Довести, що люди відсуджують квартири під тиском або з примусу зараз практично неможливо, тільки за фактом – можливо, якщо будуть ознаки шахрайства.

Опубліковано виданням PRESS-ЦЕНТР. Автор: Олена МАТЮЩЕНКО.