fbpx
Без рубрики
«Бунт» в університеті Шевченка. Чого домоглися студенти

Новину про «бунт» студентів у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зранку поширила його випускниця — волонтерка Олена Герасим’юк. З її повідомлення випливало — перед головним корпусом університету відбувається мітинг. На акцію вийшли 40-50 людей — такі оцінки наводять і представник студентів Лівій Ябанжі, і проректор вишу Володимир Бугров.

Спірні питання студенти та адміністрація вишу далі вирішували всередині установи — на конференції. Приводом для конфлікту стали зміни у навчальному графіку, які запланувало керівництво. Ось вони:

1. Перенести сесію (складання іспитів) з січня на кінець грудня.

2. Запровадити двомісячні канікули — з 1 січня до 1 березня.

3. Компенсувати тривалий «відпочинок» навчанням у суботу.

Підбурили студентів і чутки: на зимові канікули адміністрація нібито виселить тих, хто живе у гуртожитках. Ще одна тема, яка обговорювалася у «шевченківських» групах у соцмережах — холодні корпуси.

Читайте також: СТУДЕНТИ ЗАХОПИЛИ БУДІВЛЮ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (ВІДЕО)

«Дуже стара проблема щодо опалення в корпусах, що розташовані біля станції метро «Виставковий центр». Там не передбачено температурний режим, і тому ці будівлі погано переносять холод. У цих корпусах важко опалювати приміщення — взимку там дуже низька температура: 7 градусів, як сьогодні говорили студенти», — розповідає Лівій Ябанжі, студент третього курсу історичного факультету.

Проректор вишу проблему з опаленням визнає.

«Деякі наші корпуси побудовані так, що нагріти їх до належної температури тим теплоносієм, який подає нам теплопостачаюча компанія, просто неможливо», — каже Володимир Бугров.

Рецепт, який знайшла адміністрація — відправити студентів на два зимових місяці на канікули і ще менше опалювати будівлі. Задля економії, пояснює проректор.

«Два роки тому, коли ми вперше вдалися до такого способу організації навчального процесу, економія за тарифами того часу становила близько 12 мільйонів гривень — за енергоносії у навчальних корпусах. Якщо зважити на нинішні тарифи, я думаю, ми не помилимося, якщо помножимо мінімум на два. Сьогодні оплата житлово-комунальних послуг державою не фінансується. Якщо ви подивитеся на сайті університету звіт ректора, де є розділ про фінансово-господарську діяльність, ви побачите, що серед отриманих університетом грошей від держави на оплату ЖКГ стоїть нуль. Оплата комунальних послуг йде за рахунок грошей, які зароблені університетом», — наводить Бугров розрахунки.

Після протесту студентів адміністрація відмовилася від навчання у суботу, другий семестр вирішила розпочинати, як зазвичай — з 13 лютого. Лівій Ябанжі розмірковує, чому заплановані зміни студентів не влаштували.

«Студенти не хочуть мати зимові канікули два місяці, щоб потім працювати ще плідніше — наприклад, щоб у них не було травневих свят і також не було вільних субот», — каже студент.

Виселяти студентів на час канікул з гуртожитків адміністрація не буде, переказує Лівій Ябанжі зміст сьогоднішнього спілкування з адміністрацією. Виселення і не планувалося — запевняє проректор Володимир Бугров.

Єдине, чим не поступився ректорат — іспити студенти складатимуть до Нового року, а не після. Проректор пояснює це змінами у виплаті стипендій.

«Якщо раніше студентську стипендію — і академічну, і соціальну — ми виплачували з бюджету нашого університету, то з 1 січня академічна стипендія буде виплачуватися з бюджету МОН (Міністерства освіти і науки України — ред.), соціальна — протягом року буде відбуватися перехід до Мінсоцполітики. Для того, щоб ми мали можливість перейти на стипендіальні програми Міносвіти, нам необхідно до Нового року закрити сесію, за результатами якої виплачувати стипендію з січня наступного року з іншого джерела», — пояснює Володимир Бугров.

Представник студентів відповідає — про наближення сесії адміністрація повідомила запізно, цього місяця.

«Утискання графіку не дозволить студентам добре підготуватися до сесії», — вважає Лівій Ябанжі.

Поділяє цю думку і викладачка Ірина Забіяка — на студентську конференцію вона ходила разом з ними.

«Як викладач я планую свій семестр, матеріал, способи його подачі перед початком семестру — так вимагає адміністрація. Звичайно, це логічно, ми плануємо на якийсь час якісь форми діяльності. Те, що було заплановане, за такого графіка навчання виконати неможливо», — аргументує педагог.

За підсумками конфлікту кожна його сторона отримала нагоду заявити про власні здобутки. Проректор Володимир Бугров каже: закон давав можливість адміністрації змінити навчальний план без погодження зі студентським самоврядуванням, але керівництво проявило демократизм. Протестувальники відстояли суботи та бажану тривалість канікул. А колишня студентка, що стала ньюзмейкером, зібрала лайки під постом: «У Шеві прокинувся бунтівний дух Кобзаря».

Джерело.