fbpx
Саморозвиток
Боже милосердя безмежне.

Чому на світі стільки несправедливість і зло панує на кожному кроці?

Був сонячний недільний день, стежина простягнулася до Божого храму. Іде люд Божий на недільну Святу Літургію.

Невеличкий натовп вишикувався біля сповідільниці, всі тихо і терпеливо чекають священика, який має прийти і примирити у Святій Тайні людину з Богом.

Сповідається молода жінка і запитує у священика:

– Отче, чому на світі несправедливість і зло панує на кожному кроці? Чому невинний страждає, а лихому все легко вдається? Невже Бог не бачить, не чує, чому нічого не зробить?

– Доню моя, – відповідає лагідним голосом священик. – Не для того створив Бог людину, щоб була нещасною і жила у терпіннях. Він у своєму безмежному милосерді створив світ і людину, щоб вона могла жити у гармонії з Ним і була щасливою. Але людина, у своїй гордості, порушила цей зв’язок із Богом і сама захотіла панувати в світі.

– Але ж, Бог може все змінити. Чому ж не втрутиться?

– Бог, у своєму задумі, – продовжив священик, – дав людині свобідну волю, і не може порушити обіцянку. Але, Боже милосердя безмежне, і Він послав свого Сина, щоб спасти і звільнити людей від терпінь, які є наслідком гріха. Тому поки існуватиме світ, завжди буде боротьба добра і зла.

– Що ж робити, щоб добру перемагати зло?

– Нам треба відчувати, що Бог Живий, спілкуватись з ним, як з тим, хто є тут, поруч, а не десь на небесах. Просити в Нього мудрості, щоб побачити свої слабкості, і сил, щоб боротися з ними. Коли ж віддамо свою волю в Його руки, Він проведе нас у життю найкращим шляхом. І на такому шляху тягарі наші не будуть здаватись важкими.

Марія Мазурик, “Боже милосердя безмежне”