fbpx
Дозвілля
Біблія — книга точних пророцтв. Частина 6

«Останні дні»

Ця серія з восьми статей присвячена особливості, яка вирізняє Біблію з-поміж усіх інших книг,— її пророцтвам, або передреченням. Чи біблійні пророцтва — лише витвір людського розуму? Чи є докази того, що вони були натхнені Богом? Заохочуємо вас розглянути нижчеподані факти, щоб отримати відповіді на ці запитання.

МИ ЖИВЕМО в тяжкі часи. Звідусюди лунають повідомлення про лиха і соціальні заворушення. Чи теперішня ситуація у світі — просто збіг обставин?

Близько 2000 років тому в Біблії передрікалося, що світові проблеми досягнуть піку під час «закінчення цієї системи» (Матвія 24:3). Ідеться не про «кінець світу», що полонить уяву багатьох. Святе Письмо згадує про період, названий «останніми днями», і описує ознаку, котра свідчитиме про настання цього періоду. Біблія змальовує, які в той час відбуватимуться події і якими тоді будуть люди (2 Тимофія 3:1). Ісус Христос попередив своїх послідовників: коли вони побачать, «що все це відбувається», то зможуть сподіватися близького полегшення (Луки 21:31). Розгляньмо декілька пророцтв, котрі доводять, що ми живемо в унікальний час.

Пророцтво 1:

«Повстане народ на народ» (Матвія 24:7).

Сповнення. На початку XX століття багато хто вважав, що людство стоїть на порозі епохи миру. Перша світова війна шокувала світ, адже нею почалася епоха небачених досі збройних конфліктів. Як і передрікалося в книзі Об’явлення, було забрано «мир із землі, щоб її мешканці вбивали одні одних» (Об’явлення 6:4).

Історичні факти.

«Початок Першої світової війни 1914 року і досі вважається переломним моментом, який ознаменував кінець однієї епохи і початок іншої» («The Origins of the First World War», опубліковано 1992 року).
Неможливо точно визначити, скільки людей втратили життя у кривавому вирі Першої світової війни. За оцінками, поданими в «Новій британській енциклопедії», лише військових загинуло 8 500 000.
Під час Другої світової війни померло набагато більше людей — від 35 до 60 мільйонів військових і цивільних.
Починаючи з кінця Другої світової війни і до 2010 року відбулося 246 збройних конфліктів у 151 місці по цілому світі.

Пророцтво 2:

«В одному місці за іншим буде голод» (Матвія 24:7).

Сповнення. Голод у XX столітті забрав життя понад 70 мільйонів людей і досі є всесвітньою проблемою.

Історичні факти.

За даними Організації Об’єднаних Націй, голод — це найбільша загроза здоров’ю населення світу. Кожен 7-й житель планети недоїдає.
«Сьогоднішній брак харчів виник не через низькі врожаї, спричинені тимчасовими погодними аномаліями. До нього призводять чотири проблеми, котрі спостерігаються вже давно і стають дедалі серйознішими: швидкий ріст населення, втрата орного шару ґрунту, брак води і підвищення температури» («Саєнтифик америкен»).

Пророцтво 3:

«Відбуватимуться сильні землетруси» (Луки 21:11).

Сповнення. Оскільки дедалі більше людей оселяється в сейсмонебезпечних зонах, суттєво зросла кількість загиблих чи постраждалих внаслідок землетрусів.

Історичні факти.

У звіті про катастрофи 2010 року говориться: «З усіх масштабних катастроф землетруси призвели до загибелі найбільшої кількості людей у недавні роки» («World Disasters Report 2010»).
Щороку протягом періоду з 1970 до 2001 року ставалося в середньому 19 землетрусів, які були зараховані до стихійних лих *, а середня кількість жертв цих землетрусів становила 19 547. Протягом 10 років, які передували 2012-му, ці числа зросли: щороку ставалося в середньому 28 таких землетрусів, а середня кількість жертв становила 67 954.

Пророцтво 4:

«В одному місці за іншим будуть епідемії» (Луки 21:11).

Сповнення. Незважаючи на прогрес у медицині, досі через інфекційні хвороби щороку помирають мільйони. Швидкому поширенню інфекцій сприяє те, що зростає кількість міських жителів і дедалі більше людей подорожує світом.

Історичні факти.

За деякими оцінками, у XX столітті від 300 до 500 мільйонів людей померло від віспи.
Як повідомляє Інститут всесвітнього спостереження, протягом минулих трьох десятиліть «виявили понад 30 збудників небезпечних хвороб, про які раніше не було відомо, як-от вірус Ебола, вірус атипової пневмонії, ВІЛ і хантавірус».
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерегла, що зростає кількість мікробів, стійких до антибіотиків. У нещодавньому прес-релізі ВООЗ говорилося: «Ми наближаємося до постантибіотичної ери, коли вже не буде чим лікувати багато поширених хвороб і вони безперешкодно вбиватимуть людей».

Пророцтво 5:

Люди «будуть зраджувати й ненавидіти одні одних… Любов більшості охолоне» (Матвія 24:10, 12).

Сповнення. Через ненависть і геноцид загинули мільйони. У багатьох країнах збройні конфлікти і злочини породили зачароване коло страху й насильства.

Історичні факти.

Нацисти вбили шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей. А якою була реакція суспільства? Ось що говорить письменник Зигмунт Бауман: «Масове знищення людей не викликало шквалу протестів. Навпаки, воно супроводжувалося мертвою мовчанкою і байдужістю».
Як повідомляє «Бі-Бі-Сі ньюс», лише протягом кількох місяців 1994 року, за деякими підрахунками, було вбито коло 800 000 тутсі і поміркованих хуту. Один дослідник підрахував, що у масовому вбивстві співвітчизників взяло участь 200 000 людей.
Щороку понад 740 000 людей гине внаслідок злочинів і збройних конфліктів.

Пророцтво 6:

«Люди будуть самолюбні, грошолюбні… [Вони] не матимуть природної любові» (2 Тимофія 3:2, 3).

Сповнення. Сьогодні люди масово виявляють жадобу і нехтують моральними нормами. Це призводить до численних соціальних проблем.

Історичні факти.

Як зазначається у звіті про благополуччя дітей, батьки й діти у Великобританії, «здається, одержимі купівлею речей». Так вони «намагаються забути про проблеми у взаєминах і позбутися почуття соціальної незахищеності».
За приблизними підрахунками, 275 мільйонів дітей у світі зазнають насилля в сім’ї.
«За деякими повідомленнями, у самих лише США щороку понад 500 000 людей похилого віку зазнають знущань і зневаги» (Центри контролю і профілактики захворювань, США).

Пророцтво 7:

«Цю добру новину про царство будуть проповідувати по цілій населеній землі» (Матвія 24:14).

Сповнення. Біблія вчить, що Боже Царство — це реальний уряд, який править з неба і на чолі якого стоїть Ісус Христос. Це небесне Царство «потовче й покінчить усі [людські уряди], а само буде стояти навіки» (Даниїла 2:44).

Звістку про Боже Царство по цілому світі проголошують Свідки Єгови. Вони пояснюють, що таке Боже Царство і що воно зробить.

Історичні факти.

Свідків Єгови налічується понад сім мільйонів у більш ніж 230 країнах і територіях. По всьому світі вони навчають інших про Боже Царство.
Інформацію, яка ґрунтується на Біблії, Свідки Єгови поширюють у друкованому чи електронному вигляді більш ніж 500 мовами.
Ознака останніх днів і ваше майбутнє

Розглянувши усі докази, мільйони людей дійшли висновку, що біблійна ознака останніх днів стосується саме нашого часу. Як видно з шести попередніх статей цієї серії, історія чітко доводить, що Біблія справді є книгою точних пророцтв.

Біблія містить достовірні пророцтва і щодо майбутнього. Ці пророцтва стосуються також вас, адже Бог обіцяє покласти край теперішньому жахливому світовому ладу. З двох наступних статей цієї серії ви дізнаєтесь, як завершаться «останні дні» і яке чудове майбутнє чекає землю та людство.

Читайте також:   Дощовий Великдень і спекотний травень: з’явився прогноз погоди в Україні до літа

Джерело.