fbpx
Події
Безвізовий режим з ЄС можуть відібрати: названо причини

Україні критично необхідно продовжувати розпочаті реформи, оскільки від них, зокрема, залежатиме і безвізовий режим з ЄС.

Про це пише obozrevatel

Боротьба з корупцією – ключова вимога

ЄС та Україна розпочали переговори щодо запровадження безвізового режиму ще наприкінці 2008 року. План дій з лібералізації візового режиму з ЄС Київ отримав у листопаді 2010 року. У грудні 2015 року Європейська Комісія схвалила позитивний звіт щодо виконання Україною цього плану. Після цього, у зв’язку з затяжним процесом розробки та ухвалення Євросоюзом механізму призупинення безвізового режиму для третіх країн, надання “безвізу” Україні опинилось у підвішеному стані. І лише із прийняттям цього механізму у грудні 2016 року Київ отримав “зелене світло” для отримання безвізового режиму з ЄС.

Однією з ключових вимог до Києва з боку ЄС було створення антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) та Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК). Ці структури були створені в Україні минулого року та, попри певні перешкоди, розпочали свою діяльність. Утім, результатами роботи цих органів за понад рік існування багато хто в Україні незадоволений. Зокрема, поки залишаються туманними перспективи засудження хоч когось з топ-корупціонерів, проти яких відкрито справи за корупцію.

Такий стан справ не лише загрожує втратою довіри українського суспільства до антикорупційної реформи (успішною її на даний момент вважають менше одного відсотка українців), але й все частіше викликає здивовані погляди з Брюсселя та інших європейських столиць. Утім, безвізовий режим, до якого Київ йшов більше восьми років, він таки отримає.

А якщо регрес?

І в Україні, і в ЄС лунають певні побоювання, що надання “безвізу” позбавить Брюссель важливого важеля впливу на українську владу для спонукання її здійснювати реформи. Проте, депутати ЄП застерігають, що у разі згортання реформ Євросоюз матиме можливість позбавити українців права безвізових подорожей країнами Шенгенської зони.

Читайте також:БЕЗВІЗ З ЄС: СТАЛО ВІДОМО, В ЯКІ КРАЇНИ БУДУТЬ ПУСКАТИ УКРАЇНЦІВ