fbpx

“Без води ні туди, ні сюди”: проаналізуйте свій водний баланс за 10 ознаками

Хто з нас жодного разу не відчував спраги? У такі моменти люди мріють не про філіжанку кави або пляшку солодкого напою, а про склянку звичайної чистої води.

Але навіть якщо не хочеться напитись води, вона все ж необхідна, бо нестача рідини в організмі може призвести до тяжких наслідків. Щоб цього не допустити, ознайомтеся з основними ознаками зневоднення.

Сильна спрага та сухість у роті

Щоб позбутися від сухості, випийте звичайної чистої води. Вона зволожить слизові оболонки ротової порожнини і горла, і ви надовго забудете про дискомфорт.

Відсутність сліз

Зневоднення призводить до того, що слізні канали пересихають. Це загрожує серйозними проблемами для очей. Особливо для тих, хто носить контактні лінзи.

Тривалі хвороби

Під час хвороби рекомендується випивати велику кількість рідини. Вода виводить токсини і сприяє швидкому одужанню.

Надмірне відчуття голоду

Іноді при зневодненні ви можете відчувати голод. Тому, прокидаючись серед ночі з сильним бажанням поїсти, спочатку випийте трохи води.

Поява болю у суглобах

Хрящові диски зменшують тертя кісток одна до одної. Результатом зневоднення організму стане появи дискомфорту при ходьбі або фізичних навантаженнях.

Розлад травлення

Через нестачу рідини шлунковий сік травмує внутрішні органи. З’являється печія та інші розлади.

Читайте також: Держслужбовці більше не проходитимуть щорічний медогляд – Супрун

Зменшення м’язової маси

М’язи здебільшого складаються з води. Під час фізичних навантажень необхідно інтенсивно пити воду, щоб уникнути запалень та больових відчуттів.

Втома та сонливість

При зневодненні організм бере воду з кpові. Це зменшує концентрацію кисню, що надходить до органів, і ви починаєте постійно позіхати.

Суха шкіра

Через дефіцит води потові залози не виділяють достатньої кількості поту. Шкідливі речовини, які накопичилися за весь день, залишаються в організмі, а не виходять через пори.

Передчасне старіння

Нестача води погіршує зовнішній вигляд. Людина виглядає старше свого віку. Щоб не піддавати організм ризику, постійно контролюйте питний режим.

Якщо ви не впевнені, що у вас нормальний водний баланс, випийте навіть зараз склянку води. Запам’ятайте, зневодненню легше запобігти, ніж лікувати наслідки.

Джерело.

You cannot copy content of this page