fbpx
Події
Бебі-бокс за 5 тисяч гривень: що кластимуть та як видаватимуть набори для малюків(відео)

Уряд цього тижня дав одразу дві обіцянки. З вересня матусі зможуть отримати безкоштовний бебі-бокс. У такому пакунку буде все, що потрібно для дитини: пелюшки, підгузки, одяг і косметичка. З наступного року обіцяють вже компенсувати частину витрат на няню для малюка до 3 років.

Вже з 1 вересня новонаpoдженим українцям видаватимуть бебі-бокси – так звані пакунки малюка, які містять речі, необхідні у перші місяці життя.

Заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна розкрила у коментарі ТСН.ua деталі урядового нововведення, за приклад для якого взяли фінську модель. Зокрема, вона розповіла, що входитиме до набору новонаpoдженого та як молоді матусі зможуть отримати бебі-бокс.

Наповнення бебі-боксу

Вміст пакунків для новонаpoджених розроблявся Мінсоцполітики спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які є представляють батьківську спільноту України, а також дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.

Загалом у бебі-боксі буде щонайменше 14 найменувань товарів, але загалом предметів буде більше. Справа в тому, що, наприклад, шапочок планують класти по дві.

Орієнтовний склад бебі-боксу:

Читайте також: По домівках українців почали ходити “ревізори”: кого, і для чого перевіряють

– одяг різного розміру згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців;
– шкарпетки;
– напочки;
– бодіки (так звані чоловічки);
– бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;

– підгузки;
– дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;
– матрас;
– сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;

– спеціальний термометр для немовлят з гнучким носиком, який попереджає тpaвмування;
– термометр для води;
– пустушка;
– гігієнічні набори для немовля і молодої мами;

– інформаційні буклети для молодих матусь і татусів: про те, як правильно годувати груддю, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

Наповнення коробки для малюка буде затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів. У Мінсоцполітики очікують її ухвалення вже найближчим часом.

Хто отримає? Бебі-бокси – це не субсидії, право на які доведеться доводити. Коробки видаватимуть кожному новонародженому і незалежно від матеріального стану родини.

Якщо жінка наpoдила двійню, їй видадуть два бебі-бокса. Трійню – три.

Для отримання бебі-бокса не потрібно буде робити купу довідок. Їх видаватимуть у пoлoговому будинку під час виписки одразу зі свідоцтвом про народження дитини.

Скільки коштує і як закуповуватимуть? Орієнтовна вартість одного бебі-боксу складає близько 5 тисяч грн.

Зважаючи на те, що в Україні в середньому на рік народжується близько 400 тисяч дітей, 2019 року програма бебі-боксів обійдеться державі майже у 2 млрд грн.

Цього року видачу бебі-боксів розпочнуть тільки з вересня, відповідно, грошей потрібно буде менше. За словами заступниці міністра, на це підуть державні кошти, отримані після перегляду державних програм. Водночас Олександра Чуркіна не уточнила, яких саме програм і які обсяги коштів.

Закупівлі товарів для бебі-боксів проводитимуть централізовано та відкрито – через систему Прозоро.

Заступник міністра наголосила, що однією з головних вимог буде якість продуктів у бебі-боксі, тому тут обіцяють не економити. А на той випадок, якщо наступного року кількість новонароджених буде більшою від прогнозованої, бебі-бокси закупатимуть із запасом.

Також обіцяють, що індекс інфляції жодним чином не впливатиме на якісне і кількісне наповнення бебі-боксів.