fbpx
Здоров'я
Аутизм пов’язаний з інтелектом: вчені з’ясували, у кого частіше проявляється розлад

Вчені з Амстердама озвучили дивовижний зв’язок між інтелектом і аутизмом . Під час останнього дослідження було виявлено 40 нових генів, пов’язаних з людським інтелектом, і той факт, що багато людей з цими генами також страждають на аутизм.

Про це повідомляє видання Daily Mail , пише obozrevatel

У дослідженні взяли участь 78 тисяч осіб. На думку вчених ці результати можуть допомогти пролити світло на результат хвороби.

Більшість нових виявлених варіантів генів, пов’язаних з підвищеним IQ, грають певну роль в регуляції розвитку клітин в головному мозку. Комп’ютери дозволили сканувати і порівнювати сотні тисяч геномів, зіставляючи крихітні варіації ДНК із захворюваннями, типами тіла або, в даному випадку, з розумовими здібностями.

Геном людини містить близько 25 000 генів, що складаються з більш ніж трьох мільярдів пар зв’язувань структурних молекул. Багато з генетичних варіацій, пов’язаних з високим IQ, також корелюють з іншими атрибутами: більше років, проведених в школі, більший розмір голови в дитинстві, зростання і навіть успіх в боротьбі з тютюновою звичкою. Але однією з найсильніших і дивовижних був зв’язок з аутизмом.

” Ми виявили позитивний генетичний взаємозв’язок між інтелектом і аутизмом, який говорить про те, що генетичні варіанти, пов’язані з високим інтелектом, також мають відношення до збільшення ризику для аутизму “, – прокоментувала результати провідний автор дослідження доктор Даніель Пошхума.

Читайте також:ЩО ВПЛИВАЄ НА ВИСОТУ ЗРОСТУ У ДИТИНИ