fbpx
Без рубрики
Археологи знайшли дівчинку, що пролежала в льодах 500 років (відео)

Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині.

Група дослідників з університету Нью-Йорка (City University of New York) на чолі з Анжелікою Кортелс (Angelique Corthals) вивчила зразки мyмiї (так званої Maiden, “Дівчатка”).

Замість традиційного аналізу ДНК вчені вивчили білки в тканинах і встановили, що у зовні здорової дівчинки була бактеріальна легенева iнфeкцiя, що нагадує тyберкyльoз. Вперше iнфeкцiя виявлена у мyмiї.

Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жeртвy близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника, що сприяло відмінному збереженню. Поруч з нею виявили заморожені тiлa ще двох юних жeртв: семирічного хлопчика і шестирічної дівчинки.

Унікальна мyмiя була виявлена на схилі вулкана Льюльяйльяко (Llullaillaco), височіє на 6739 метрів над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі.

Було знайдено три мyмiї, які, на відміну від бальзамированих єгипетських “колег”, піддалися глибокому заморожуванню. Тiло семирічного хлопчика також стали вивчати, а от дослідити останки шестирічної дівчинки вчені поки не наважуються. Ймовірно, у неї колись потрапила блискавка, що може позначитися на точності результатів дослідження.

Швидше за все, трьох дітей принесли в жeртвy, про що свідчать предмети які знаходяться поруч з ними: золото, срібло, одяг, миски з їжею і екстравагантний головний убір з білого пір’я невідомих птахів.

Історики припускають, що діти були обрані інками за їх красу (крім того, діти вважалися більш чистими істотами, ніж дорослі). Інки не так часто приносили дітей в жeртвy.

В ході попередніх досліджень було встановлено: перед тим як принести дітей в жeртву, протягом року їх годували “елітними” продуктами – маїсом і висушеним м’ясом лам, хоча до цього вони їли виключно селянську їжу, що складається з картоплі і овочів.

Читайтн також: Хати-ґражди збереглися в одному-єдиному селі на Івано-Франківщині (відео)

Джерело.