fbpx
Без рубрики
Аномальна спека може залишити Київ без світла

Синоптики прогнозують в столиці дуже спекотні вихідні, а тому в місті вже оголошений найвищий рівень пожежонебезпеки. У лісах і парках заборонено розпалювати багаття навіть в спеціально відведених місцях, а в “Київенерго” кажуть про можливі перебої зі світлом. У найближчі дні температура повітря може перевищити +32°С.

Надмірне використання кондиціонерів спровокувало аварію в електромережах і викликало перебої електрики, пише сайт “Вести”.

“Через пошкодження електромереж увечері 21 червня було знеструмлено близько 100 багатоквартирних, 280 приватних будинків і 30 підприємств у центрі і на лівому березі. Наслідки аварій ліквідуються постійно”, – сказали в прес-службі “Київенерго”.

У компанії наголосили, що в будинках радянських будівель електропроводка не розрахована на сучасні обсяги споживання електроенергії, а тому попросили обмежити одночасне використання побутових приладів, щоб уникнути перевантаження будинкових мереж.

Читайте також: Як врятуватися від спеки в квартирі: ТОП-10 перевірених способів

Як розповів глава управління НС при КМДА Роман Ткачук, у столиці оголосили рівень пожежонебезпеки IV класу, а в “Київзеленбуді” попросили утриматися від відвідування міських лісів і відмовитися від пікніків.

“Зараз у лісах і парках введена заборона на розпалювання багать, навіть у відведених для цього місцях. Крім того, щоб уникнути загоряння, було збільшено кількість груп патрулювання. На порушників чекає штраф до 1500 грн”, – сказала спікер “Київзеленбуду” Наталія Грушко.

Закрити можуть і пляжі. “Вода швидко нагрілася. Крім цього, значно збільшилася кількість відвідувачів. Все це може позначитися на мікробіологічних показниках води, що спричинить за собою закриття пляжів. Поки заборонено купатися лише на “Вербному”, – наголосив начальник главку Держпродуктспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Висока температура негативно вплинула і на якість повітря поблизу магістралей, через що, за словами Ткачука, починаючи із сьогоднішнього дня в Києві можуть ввести обмеження на в’їзд великогабаритних машин, скасоване в січні після снігопаду. Як пояснив Олег Рубан, через спеку майже у всіх районах спостерігається перевищення концентрації шкідливих речовин.

Читайте також: 5 способів менше пітніти у спеку

“Норма поблизу трас і магістральних доріг перевищена в середньому в три рази, найбільше – на Бессарабській площі, бул. Л. Українки, пр. Перемоги, Оболонському, Науки, в деяких місцях Гідропарку, на вул. Каунаській, Довженка, Попудренка, Лазо. Там майже скрізь спостерігається перевищення концентрації діоксиду азоту (1,3-4,3 рази), формальдегіду (2,3-2,7), пилу (1,3)”, – зазначив Рубан.

Джерело.