fbpx
Дозвілля
Аби стати щасливою, треба… змінити групу крові

Результати дослiджень соцiологiв з Флориди свiдчать про те, що жiнки у шлюбi почуваються бiльш нещасливими, анiж чоловiки. Бо вiдмовляються заради сiм”ї вiд своїх вподобань, друзiв, захоплень, придiляючи максимум часу сiм”ї.

Прокоментували такi висновки Свiтлана Бєляєва, психолог захiдно-українського центру “Жiночi перспективи”, та Олена Добродняк, голова секцiї системної сiмейної психотепарiї.

— Чи українкам притаманна певного роду самопожертва заради
сiм”ї?

О. Добродняк: — Ранiше нашi бабцi не мали альтернативи. З раннього дитинства дiвчаток готували до виконання однiєї мiсiї: бути доброю господинею та мамою. А сучасне життя вiдкриває широкi можливостi, котрi полягають в тому числi в будуваннi кар”єри. Так от, зараз українки опинилися на такому собi перехрестi. З одного боку намагаються дотримуватись традицiйної моделi поведiнки, з
iншого — прагнуть реалiзуватися в професiйному планi.

Насправдi зробити це доволi важко. Бо мова про доволi велике навантаження. От через те, що не вдається поєднати такi рiзнi мiсiї, жiнка почувається нещасливою.

— Як же вийти з такої ситуацiї?

О. Добродняк: — Необхiдно в першу чергу зiзнатися собi, дати вiдповiдь на питання: чого саме я хочу. Бачте, є жiнки, котрi створенi лише для сiм”ї, кар”єра їм не потрiбна (тож не варто розриватися). Є такi, що схильнi до професiйного росту, тодi як не витримують необхiдностi виконання сiмейних обов”язкiв (хоча при цьому мають стосунки). А є жiнки, котрi намагаються все це поєднувати (в такому випадку необхiдно правильно обрати пропорцiю).

I що дуже важливо, своїми бажаннями слiд подiлитися з рiдними. Є чимало жiнок, котрi бояться зробити такий крок, мовляв, хтось iз рiдних (примiром, чоловiк) не зрозумiє.

Жiнки бояться, що наштовхнуться на нерозумiння, небажання пiдтримати. Тодi як доволi часто на практицi виявляється, що чоловiки здатнi змiнити свої погляди й пiдлаштуватися пiд прагнення своєї половинки. Тож не бiйтися прислухатися до своїх бажань. Займайтеся тим, до чого бiльше душа лежить, тодi i ви, i вашi рiднi будуть щасливими.

— Тож якою є формула щасливого сiмейного життя?

С. Бєляєва: — Аби кожен член сiм”ї був щасливим, слiд дортримуватись основних життєвих правил та догм. Треба розумiтим, що є певнi так би мовити закони,
котрi допомагають родинi бути щасливою. Для цього люди мають рухатися й дивитися в одному напрямку. Умовно про таких людей кажуть: мають одну групу кровi.

Читайте також:  В Івано-Франківську студентка віддала майже тисячу доларів та золото за “зняття порчі”

Джерело.