fbpx
Саморозвиток
5 тварин з незвичайним нюхом

Нюх – здатність відчувати і визначати запахи. Людина робить це за допомогою носа, як і багато тварин. Однак у природному світі існують представники з вельми незвичайним нюхом.

Альбатрос. У процесі польоту над водою альбатрос здатний аналізувати запахи в радіусі багатьох кілометрів і визначати, де є риба. Причому вловити цей запах альбатрос здатний за кілька десятків кілометрів. Така здатність пояснюється незвичайним розташуванням ніздрів – з боків дзьоба. До того ж, альбатрос має найгостріше почуття нюху серед птахів.

Кроти. Як відомо, кроти сліпі. Саме тому вони сильно розвинене почуття нюху. Завдяки цьому почуттю кріт здатний знайти собі їжу. Унікальність нюху крота у тому, що він тривимірний. Вчені встановили, що такий нюх повністю компенсує відсутність зору та вкрай слабкий слух.

Міль. Міль не має носа. Усі ароматичні рецептори розташовані на спеціальних антенах. Саме таке розташування рецепторів зробило їхній нюх вкрай гострим. Наприклад, чоловічий представник шовкопряда здатний відчувати єдину молекулу гормону жіночої особи в радіусі півтора кілометра.

Акула. Дихання акул відбувається через зябра. Таким чином, ніс акул виконує єдину функцію – пошук запахів. Акули відрізняються гострим нюхом і здатні відчувати амінокислоти потенційної здобичі в дуже низькій концентрації: одна частина до мільйона. Також акула здатна без жодних проблем визначити джерело запаху в радіусі 400 метрів. У молотоголових акул цей показник дещо вищий, завдяки унікальному розташуванню ніздрів.

Собака. Собака здатна безпомилково розрізняти запахи. Спеціально навчені собаки здатні взяти слід людини протягом 24 годин, причому серед мільйонів інших сторонніх запахів. Саме тому собаки використовуються для пошуку злочинців та хімічних засобів. Таким нюхом може похвалитися далеко не кожен представник тваринного світу.