fbpx
Здоров'я
5 небезпечних побутових предметів, які викликають paк

Мобільні телефони, ноутбуки, водопровідні труби, дитячі шкарпетки і зубні герметики містять небезпечну речовину бісфенол-А, яка може викликати paк. Список небезпечних предметів опублікував сайт Сьогодні.ua.

Медичні експерти звертають увагу на те, що в багатьох продуктах промисловості міститься бісфенол-А. Це шкідлива хімічна речовина, яка при потраплянні в організм людини підвищує ризик розвитку oнкoлoгічних захворювань. Найбільше його в пластикових пляшках. Також були названі такі вироби, які містять бісфенол-А.

Мобільні телефони. Окремі частини телефонів містять два різновиди бісфенолу – тетрабромобісфенол-A і театрахлоробісфенол-А.

Ноутбуки. Вищевказана речовина використовується при виготовленні деяких деталей цих гаджетів. Найбільший його вміст в клавіатурі.

Читайте також: Дослідники назвали найкращий фрукт для сніданку

Водопровідні труби. Бісфенол-А міститься у внутрішній оболонці сучасних водопровідних труб. У міру зношування виробів все більша кількість шкідливої речовини потрапляє в воду. Особливо інтенсивно розвивається цей процес при проходженні по трубах гарячої води.

Дитячі соски і стоматологічні утримувачі простору. Бісфенол-А входить до складу неякісних opaльних засобів для дітей. Вчені стверджують, що в такому випадку він здатний підвищувати ризик розвитку не тільки paку, але і інших важких захворювань, таких як дiaбет і ayтизм.

Зубні герметики. Йдеться про герметики, які стоматологи використовують для профілактики карієсу.

facebook