fbpx

4 січня православний світ відзначає день пам’яті святої великомучениці Анастасії

Свята великомучениця Анастасія Узорешітельніця народилася в Римі. Її мати, таємна християнка Фавста, доручила виховання маленької дівчинки відомому своєю вченістю святому Хрисогону. Після того, як Анастасія виросла вона прославилася на весь Рим своєю красою і мудрістю.

Однак після смерті матері батько Анастасії видав її заміж за язичника Помплія. Для того, щоб уникати шлюбних відносин з чоловіком і присвятити своє життя служінню Закону Божому, вона посилалася на важку хворобу.

А сама тим часом допомагала ув’язненим у в’язницях Риму християнам. Вона таємно відвідувала їх в жебрацькій одежі, вмивала і годувала хворих, перев’язувала рани і втішала тих, хто цього потребував. Піклуванням про тіла і душі стражденних визволяла їх від пут відчаю, страху і безпорадності — тому Анастасію і називають Узорішительницею. Коли чоловік Анастасії дізнався про це – то жорстоко побив її і посадив під замок і варту. А після смерті її батька постійно катував її, щоб швидше заволодіти багатою спадщиною.

Але будучи послом, Помплій потонув по дорозі в Персію. І свята Анастасія здобула свободу, відправивши свій спадок на потреби людей. Після смерті свого духовного наставника Хрисогона Анастасія вирушила у мандри, щоб служити християнам, яких заточили в темниці. Так вона і отримала дар зцілення.

Одного разу, прийшовши в темницю в Римі, Анастасія не виявила там в’язнів. Імператор Діоклетіан наказав стратити всіх, хто був ув’язнений за віру. Тоді ж за її щирим горем служителі імператора і зрозуміли, що Анастасія -християнка, і тоді між розкішними дарами язичників і страшними знаряддями тортур вона вибрала тортури. У гніві священнослужитель спробував осквернити чистоту Анастасії, але осліп, навіть не доторкнувшись до неї. Тоді Анастасії вдалося втекти від переслідувачів віри.

Але після свята Анастасія була схоплена вдруге і її засудили до голодної смерті. Вона провела у в’язниці без їжі 60 днів. Побачивши, що голод не заподіяв святій Анастасії шкоди, Святу Анастасію хрестоподібно розтягнули між чотирма стовпами над розведеним багаттям. Її тіло, не пошкоджене вогнем, одна благочестива жінка Аполлінарія поховала в саду. У V столітті мощі святої Анастасії були перенесені в Константинополь, де на її честь був побудований храм. Пізніше голову і правицю великомучениці перенесли в створений неподалік від Святої Гори Афон, монастир святої Анастасії Узорішительниці.

Шанування Анастасії на Заході в IV столітті було широко поширене, що підтверджує церква св. Анастасії, споруджена в IV столітті в Римі.

В даний час в світі ім’я Анастасія присвоєно мільйонам дівчат і жінок, які з гордістю носять ім’я Анастасія.

Читайте також: Український вчений довів, що молитва змінює кров і дійсно лікує

Джерело.

You cannot copy content of this page