fbpx
Саморозвиток
31 січня – День святого Івана Боско: покровителя і батька молоді

Цікаві факти з його життя та молитва до святого

Отець Іван Боско був тим священником, який ходив вулицями італійського міста Турина в пошуках занедбаних, бідних, сиріт і бездомних хлопців. Для них став батьком та другом, давав їм усе, що мав – був тим Господнім посланцем і в Його ім’я опікувався знедоленою молоддю.

Сьогодні, 31 січня, Церква святкує пам’ять святого Йоана Боско. Саме цьому святому Папа Іван Павло ІІ доручив молодь усього світу, проголошуючи Йоана Боско “батьком та другом молоді” й покровителем усіх вихователів, педагогів, молоді, студентів та видавців.

Постать цього святого є завжди актуальною, адже хто, як не молодь, що стоїть перед важливим вибором в житті, має потребу в особливому заступництві святих, у тих людях, що стоять поруч з доброю батьківською та дружньою порадою. Хто ж цей “Святий молоді”?

Йоан Боско народився в північній Італії у 1815 році в бідній і побожній сім’ї. Уже змалку Йоан відчув сум втрати батька та тягар важкої праці на невеликому кавальчику землі, що була єдиним тоді джерелом для прожиття селян. З дитинства він був навчений до любові Бога й до конкретної милосердної допомоги ближнім, навіть, коли поділитися чимось було дійсно важко. Прикладом й основним вихователем як людини так і християнина була для Йоана його матір Маргарита.

Щоб ще сильніше підтвердити це своє покликання любити Господа і ближніх, Йоан вирішив стати священником, але таким, що є близький до людей, особливо до найбідніших. Після посиленої праці над собою, після навчання й багатьох особистих випробувань Йоан Боско став священником у 1841 році.

Місія отця Боско мала початок з відвідання в’язниці, де молодий священник побачив велику кількість молодих хлопців. Цей сумний факт зробив переворот в його житті й визначив усе його священицьке життя й душпастирську місію: “Якби ці юнаки мали якусь близьку особу в житті, вони би ніколи не потрапили сюди”, – так Йоан Боско став такою близькою особою для багатьох!

Отець Боско був тим священником, який ходив вулицями італійського Турину в пошуках занедбаних, бідних, сиріт і бездомних хлопців. Для них став батьком та другом, давав їм усе, що мав – був тим Господнім посланцем і в Його ім’я опікувався знедоленою молоддю.

Отець Боско дбав про духовне життя хлопців, але крім того бажав виховати їх так, щоб вони могли мати гідне життя та майбутнє. Для цього він відкрив Ораторію (з латинської – місце молитви), яка була домом, подвір’ям для забав, школою та церквою.

Отець Йоан посвятив усього себе своїм хлопцям, як вияв любові до Бога, що кликав його стати священником занедбаних та батьком сиріт. Також Господь покликав отця дати початок чернечому згромадженню, яке би продовжило його харизму й місію та було в Церкві “знаком та носієм Божої любові до молоді”. Для цієї мети отець Боско заснував Згромадження Салезіян ( у 1859 році), яке й до сьогодні продовжує виховно-душпастирську місію свого святого Засновника у 128-ох країнах світу.

Усе життя й місія Отця Боско – сповнені немалих труднощів і перешкод – не мали б жодного сенсу, ані продовження, якби не базувалися на твердих засадах віри, надії та любові до Господа, якби не живилися молитвою та святими таїнствами, великою синівською набожністю до Пресвятої Богородиці, яку о. Йоан почитав як “Помічницю християн”.

Отець Йоан Боско помер 31 січня 1888 року, залишаючи після себе тих своїх синів та дочок, що посвятилися Господеві й молоді, для якої є тими батьками, учителями та друзями, що допомагають вести молодих людей до Господа, виховуючи “добрих християн” та “чесних громадян” для суспільства. Отець Боско був проголошений святим у неділю Пасхи 1934 року Папою Пієм ХІ.

Святий Йоан Боско в Церкві є прикладом особливої посвяти молоді й дітям, адже їх добре християнське виховання є запорукою майбутнього Церкви й суспільства.

Молитва до святого Івана Боско

О св. Іване Боско, Ти що не шукав ніщо іншого, як слави Божої і спасіння душ, випроси для мене, щоб я був(була) щедрим(ою) серцем.

Ти, що, як Христос, мав співчуття до біди ближнього, виблагай для мене, щоб моє серце було чуйним до ближніх, особливо найбільш потребуючих.

Ти, що не зупинявся на поверхневих емоційних почуттях і на лише гарних словах, виблагай для мене, щоб моє серце вміло любити по справжньому.

Ти що завжди ішов вперед незважаючи на непорозуміння різного роду, труднощі, виблагай, щоб моє серце було відважними.

Ти, що завжди служив Богові і іншим із спокоєм, оптимізмом і радістю, виблагай, щоб я серцем був(була) веселим(ою).

Ти, що по-синівськи служив і любив Пресвяту Богородицю, виблагай, щоб моє серце було чисте і довірялося по синівськи її заступництву.

Ти, що в подивляючий спосіб наслідував Ісуса Христа, Слуг Отця і Його братів, виблагай для мене серце подібне на Твоє, щоб воно було подібне на Серце Христове.

Амінь