fbpx

26 січня – день, коли працювати не варто, треба лежати у ліжку, а про все інше подбає кіт

Хто лежить на печі 26 січня – хворіти не буде.  Відзначають 26 січня день Яреми. Кажуть, що люди, які народилися цього дня, є домосідами.

У цей час, як правило, стояли сильні морози, тому селяни, скучивши по теплу, визначали в цей день погоду на найближчі зимові дні.

Через холод люди намагалися без особливої потреби не виходити на вулицю, хотіли оберігати себе від хвороб. Не рекомендувалося 26 січня працювати. Селяни лягали на піч, відпочивали і розважали одне одного жартами і примовками. Особливо багато прикмет в день Єрмила (Яреми) було пов’язано з кішкою.

Якщо кішка згорнулася в клубок – чекай морозів. Якщо шкребе стіну або підлогу – швидше за все, незабаром почнеться хуртовина. Якщо потягується і поводиться спокійно – можна очікувати потепління. До слова, в народі вважалося, що кішки здатні знаходити місця, які допомагають боротися з втомою та хворобами.

Якщо в цей день хвору людину посадити на місце, де найбільше любить лежати кішка, то вона одужає. А ось, місця, яких кішка уникає, вважають “згубними” – саме там, згідно з повір’ями, збираються нечисті сили, і ставити в таких зонах ліжко або стіл можна.

Читайте також: На Землю насувається новий Льодовиковий період!

Народні прикмети на 26 січня

Хто лежить на печі 26 січня – хворіти не буде. Хто на вулицю вийде – лихоманку зустріне

Якщо на Ярему вб’єш кішку, то матимеш сім нещасть

Навколо Місяця 26 січня видно коло – буде заметіль

Ліс шумить – чекай тепла

У лісі 26 січня тріщать дерева – скоро вдарять сильні і довгі морози

Собака спить біля будки – чекай відлиги. Якщо дрімає, згорнувшись у клубок – холоди протримаються ще довго.

Сильна тяга в печі 26 січня – чекай похолодання. Слабка – буде відлига

Якщо під вікном щебече синиця – прикмета до того, що варто чекати ранньої весни

Перед тим, як увечері укладати дитину спати, потрібно посадити до нього в ліжечко кішку. Вважається, що після цього дитина весь рік буде добре спати.

Джерело.

You cannot copy content of this page