fbpx
Події
26-й День Незалежності України

24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Саме цього дня 26 років тому Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Повну державну незалежність Україна здобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловились 90,32 % громадян. Схваливши на всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України, народ надав цьому документові реальної сили та започаткував новий етап розвитку історії нашої держави.

Головні святкування на державному рівні проходять у столиці України.

Цьогоріч у Києві на День Незалежності 24 серпня пройде військовий парад. Загалом у параді беруть участь 4,5 тис. військовослужбовців, з них більше тисячі – ті, хто в різний час брав участь у проведенні АТО, в бойових діях. Серед учасників параду – понад 200 осіб, які мають державні нагороди за проявлені особливу мужність і героїзм.

У параді братимуть участь також понад 200 військових країн НАТО, а прийматимуть його разом з керівництвом України 9 міністрів оборони країн Альянсу, в тому числі голова Пентагону Джеймс Меттіс. Буде в Києві і спеціальний представник США щодо України Волкер.

Крім цього, по всій країні відбудуться різні заходи, заплановано різні акції: покладання вінків і квітів до пам’ятних знаків, пам’ятників та місць поховань борців за незалежність і видатних діячів України.

У МВС повідомили, що за правопорядком цього дня будуть стежити 15 тис. правоохоронців.

Читайте також: Кого обрали б президентом, якби вибори відбулися завтра: соціологічне опитування

Джерело.