fbpx

22 грудня – день святої Анни, матері Богородиці. Що відомо про життя святої?

Достовірних відомостей про життя святої Анни немає. Точно невідомо, яким було справжнє ім’я матері Діви Марії. Свята Анна не згадується

Біблії, про неї відомо лише з апокрифічної літератури — «Євангелії про Різдво Святої Богородиці», «Євангелії псевдо-Матвія», «Протоєвангелії Якова».

Сьогодні хочемо Вам пригадати історію святої Анни, мами Марії.

Згідно з апокрифічними переказами, Анна походила з роду царя Давида і була донькою священика Матана з покоління Юди і тіткою св. Єлисавети, матері св. Івана Хрестителя.

Анна відзначалася побожністю і милосердям до вбогих. Вона була бездітною, що вважалося ганьбою між людьми. Разом зі своїм побожним чоловіком Йоакимом вона наполегливо просила Бога у молитвах про потомство. У протоєвангелїї мовиться, що одного дня явився їй ангел Господній, який приніс радісну вістку від Бога: її молитва вислухана. Щаслива Анна відразу поспішила до Єрусалима, щоб скласти Богові свою сердечну подяку. Там вона зустрілася зі своїм чоловіком, який також мав вістку від Божого ангела.

Щасливий для них день сповнення Божої обітниці настав 21 вересня. Праведне подружжя тримало на руках дитя, яким обдарував їх Господь після довголітнього чекання. Була це Марія, Матір Ісуса Христа.

Анна упокоїлася у Господі ще перед Благовіщенням. У це свято Свята Церква закликає християн оспівувати Христа Господа, що переставив Анну із земного життя до безконечної слави, бо вона «Мати Богородиці і Вседіви».

Якщо у Вас нелегкий період в житті, то згадуйте св. Анну. Завдяки своїй міцній вірі її молитви були вислухані.

«Коли ж комусь із вас мудрости бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться. Тільки ж хай просить із вірою, без жадного вагання; бо хто вагається, той подібний до морської хвилі, що її здіймає і коливає на всі боки вітер. Така людина нехай собі не уявляє, що прийме щось від Господа; – людина з подвійною душею, непостійна у всіх своїх дорогах».

Послання апостола Якова 1:5-7

Патріарший Паломницький Центр УГКЦ

You cannot copy content of this page