fbpx
Саморозвиток
20 січня – Собор святого Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. Маловідома молитва до святого

Одразу після Водохреща – останнього свята різдвяно-новорічного циклу – християни відзначають ще одну важливу дату – Собор святого Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. Це свято щорічно припадає на 20 січня і присвячене воно одному з найбільших святих – Івану Хрестителю.

Іван народився в сім’ї священика Захарії та Єлизавети, родички Богородиці, коли вони були у похилому віці й уже не сподівалися мати дітей. Предтеча означає “попередник”.

Святий Іван за церковним переданням був посланий Богом, щоб допомогти людям підготуватися до приходу Ісуса Христа. Іван Хреститель своїм суворим способом життя дав взірцевий приклад святого життя.

Пропонуємо молитву до святого Івана Хрестителя:

Святий Іване, предтече і хрестителю Господній!

Про тебе говорить святий євангелист, що ти чоловік, посланий від Бога, щоб дати свідоцтво про світло, і щоб усі увірували в те правдиве світло, що прийшло на цей світ просвітити кожну людину.

Після тебе мало воно прийти, але воно було перше, ніж ти, бо воно було від віків. Про тебе, всехвальний пророче, свідчить сам Господь, коли каже, що ти більший від усіх інших.

Пророки провіщали Христа словами, а ти вказав на нього рукою і говорив: “Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу”.

Ти проповідник покаяння, ти хрестив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся власною рукою діткнутися верху голови царя Бога. Ти перший мученик, ти посників і пустинників наставник, ти вчитель чистоти, ти близький друг Христа.

Тебе прошу, до тебе припадаю: Не відмов мені твого заступництва, щоб душа моя відновилася покаянням, немов другим хрещенням, бо ти був проповідником покаяння і хрестителем. Випроси мені ласку, щоб я міг (могла) одержати прощення гріхів і міг (могла) увійти колись туди, куди ніщо скверне не може ввійти, у небесне царство.

Амінь.