fbpx
Саморозвиток
10 речей, які ваш чоловік не хотів би почути

Шлюб – це делікатна реальність: з одного боку, ми очікуємо, що це буде наша зона комфорту, тихий притулок, і все, що асоціюється з безпечним життям, а з іншого боку, ми мріємо про романтичні пориви, постійне полум’я любові, і що він зробить все можливе для нас.

Ми також звикли очікувати делікатності і ніжності в словах, і це має сенс. Однак, часто не подумавши або у пориві роздратування ми можемо сказати щось, після чого чоловік просто перестане нам довіряти і розкриватися. Без довіри не буде ні тихого притулку, ні романтичного пориву, ми просто перестанемо бути близькими. І відновити стан довіри буде нелегко.

Тому, будь ласка, подумайте, чи використовуєте ви будь-яку з наведених нижче фраз зазвичай, без роздумів, виражаючи своє розчарування.

1. Бо ти завжди!

Так. У всіх нас є дратівливі звички. У нього теж. Він залишає губку на кухонній стільниці, не змиває раковину після гоління, залишає взуття посеред коридору. Він купує забагато їжі, сперечається з твоєю мамою на обіді і дозволяє дітям грати на планшеті занадто довго. Складається враження, що шлюби досить часто розпадаються не через великі проблеми, а через багаторічну боротьбу за питання другорядного рівня. Насправді чоловікові відпадає бажання щось робити, коли повертається з покупок і неминуче чує: «Чому ти знову так багато купив? Ти ЗАВЖДИ купуєш забагато, і ЗАВЖДИ половину потрібно викидати…». Наступного разу він не піде за покупками взагалі, або як і піде, то швидко втече, перш ніж ти почнеш знову “гудіти”.

2. Бо ти ніколи!

Не даруєш квіти. Не пам’ятаєш про день народження. Не чистиш котячий куток. Не помічаєш моєї нової сукні. Не питаєш, що я відчуваю. З жалем і нервами ти кажеш йому чергове «ти ніколи», а він чує: «ти мені не підходиш, ти невдаха, мені такий не потрібен». Можливо, наступного разу він купить ці квіти, бо насправді любить тебе, але близькі відносини будуть зруйновані. Бо ТИ НІКОЛИ ним не задоволена.

3. Бо чоловік подруги може!

Прибрати вдома, пофарбувати кімнату, отримати підвищення, сходити з малюком до стоматолога. Він може, а ти ні! І це не про конкретного чоловіка подруги як такого і ревнощі, хоча це теж буває. Тільки уявіть свою реакцію на його слова «а твоя подруга може… схуднути, отримати підвищення, організувати день народження для дитини, стежити за порядком…» Такі порівняння не будують, не мотивують і точно вас не зближують.

4. Моя мама каже, що ти повинен…

О, на маєш! Твій чоловік щойно дізнався, що він не найголовніша і не найнадійніша людина для своєї дружини. Що це правда, що я вийшла за нього заміж, але мій дім — тобто безпечне місце — десь в іншому місці, а його життя та рішення підлягають контролю та думці іншого авторитету – твоєї мами. Тому що я обов’язково маю поділитися думкою своєї мами стосовно зміни помешкання або ремонту.

5. Я запитала подругу, і вона думає, що…

Це схоже на вищеописану ситуація, така ж проблема «винесення» особистого життя третім особам. Звичайно порадитися з кимось розумним, шукати підтримки та просити допомоги це нормально. У деяких випадках також без відома чоловіка. Але звістка про те, що наші особисті проблеми обговорювалися за кавою і, можливо, подруга має чудові ідеї для їх вирішення – це боляче. Це не сприятиме побудові довіри та розвитку відносин.

6. Чому у нас немає грошей?

Якими б ми не були рівними в правах і навіть якщо заробляємо однаково, навіть якщо всі фінансові рішення ми приймаємо разом і так далі, він відчуває відповідальність за добробут сім’ї. Він дуже боїться, що не впорається, що через нього нам чогось не вистачає. Твоя скарга підтверджує його побоювання. У нього виникає думка про недостатні власні здібності. І це позбавляє його впевненості.

7. Ти не впораєшся!

Я не втрималась, бо знаю, що він цього не зробить, я знаю його стільки років, знаю, що він не підходить для цього чи іншого, і я сказала правду. Після таких слів, наступного разу він навіть не спробує.

8. Хіба я тобі не казала?

Так, я бачила його невдачу, так, він наполягав на дурницях, так, він зробив помилку. Він прийшов додому, щоб зализати свої рани, а я вдарила в наболіле. Адже це те, що “треба” зробити для коханого чоловіка, від якого я чекаю підтримки та співпереживання.

9. Ти лисієш…

Він добре знає свої недоліки. Він знає, що лисіє, бігає повільніше, йому потрібні окуляри для читання, у нього виріс живіт і волосся на спині. При цьому він дуже хотів би, щоб його любили таким яким він є. І коли ти кажеш: «ти лисієш», він чує: «ти для мене непривабливий». Ну що ж, тоді він не піде бігати і відкриє зайву пляшку пива, бо ж яка різниця.

10. Дитина розумніша за тебе!

Він любить ваших дітей більше за життя і робить все можливе, щоб виховувати їх добре. Однак він не хоче, щоб його дружина переходила з дорослої ліги в дитячу команду. Він не хоче, щоб ти ночувала зі своєю дитиною замість чоловіка, і він не хоче, щоб ти сиділа в ігровому кутку на вечірках, а не танцювала чи розмовляла з ним. Особливо він не хоче, щоб ти укладала угоду з дітьми, в якій йому немає місця. І не хоче чути, що дитина права або що вона щось розуміє, а він не розуміє. Бо відчуває це як: «Ти мені не потрібен».

Проживаючи багато років під одним дахом, неважко навчитися непомітно пам’ятати одне про одного. Зрештою, для цього і є дім, щоб нарешті відпочити і не дивитися на чужі очікування та вимоги. Якщо до чогось і варто докласти зусиль, то це до спілкування. Не говорити образливих речей, а згадати про давно не вживані ласкаві прізвиська, про жарти, які тільки ви разом зрозумієте. Слова можуть руйнувати, але вони можуть і будувати.

Будьте обережні, що говорите.

Марцеліна Метера