fbpx

0,2 проміле: скільки це склянок?

В Україні допустима норма алкоголю в крові дорівнює 0.2 проміле. Але не всі знають, скільки це буде в перерахунку на стакани, грами і келихи.

В одному з давніх експериментів “Автоцентру” експерти спробували вивести середній показник 0,2 проміле. Експеримент проводився на 6 співробітників “Автоцентру”: троє чоловіків і три жінки, всі випробовувані мали різну масу тіла – чоловіки від 71 до 83 кг, жінки від 50 до 65 кг. Для експерименту використовували найбільш популярні напої: горілку, коньяк, пиво, вино, шампанське.

Отримані дані є середніми і залежать від ваги людини, статі, фізичного стану, вживання їжі та навіть від раси. У кожному конкретному випадку показники будуть відрізнятися, в експерименті мова йде про середні показники.

Починали з пива. Експеримент починався з контрольною задування алкотестером для перевірки тверезості учасників. Починали з маленької пляшки пива 0,33 л. Відразу після випитого алкотестер показав від 0.25 до 1 проміле. Пояснюється це тим, що пари алкоголю зберігаються в порожнині рота до 5 хвилин, тому алкотестер показав не рівень алкоголю в крові, а рівень його парів в роті. Через півгодини наступний завмер. У чоловіків рівень алкоголю виявився від 0,03 до 0,1, у двох худорлявих жінок – 0,2 і 0,24 проміле. У третьої жінки з максимальною вагою 65 кг результат був 0,13 проміле.

Далі випили 0,5 л. пива. Через півгодини прилад показав у чоловіків 0,2 проміле, у жінок – 0,24.

На другий день експерименту перевіряли дію коньяку. Починали з 30 г. Через півгодини у двох чоловіків в крові було 0,11 і 0,13 проміле, у третього, найбільшого – 0,00. Виявилося, всі пили на голодний шлунок, а третій після гарного обіду. У двох жінок виявилося – 0,20 і 0,19, у третьої 0,10. При випитих 50 м коньяку у неї виявилося 0,31 проміле. У чоловіків 50 р коньяку показали 0,13 і 0,19.

Наступні тести проводилися за такою ж схемою, від маленьких доз до великих, на голодний шлунок. У діаграмі на рисунку показані виміри на голодний шлунок.

Читайте також: Давайте вип’ємо: п’яний водій закликав киян до веселощів (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page